Przemycał kokainę tą samą ciężarówką, w której na przemycie marihuany przyłapano jego brata

49-letni Polak został skazany na dziewięć lat więzienia, po tym jak próbował przemycić do Wielkiej Brytanii kokainę wartą 700 tys. funtów. Mężczyzna wykazał się przy tym skrajną odwagą, prowadząc pojazd, w którym wcześniej znaleziono już narkotyki.

W styczniu 2016 roku brat Piotra Ch. wwiózł do Wielkiej Brytanii pięć kilogramów marihuany. Przemyt ten został przez Brytyjczyków wykryty, w sprawie odbyło się pełne postępowanie i ostatecznie kierowca otrzymał karę dwudziestu miesięcy więzienia w zawieszeniu. Tymczasem 7 sierpnia 2018 roku, dokładnie tą samą ciężarówką, do Wielkiej Brytanii wjechał Piotr Ch., wioząc w kabinie 14 kilogramów kokainy.

Pojazd przyciągnął uwagę służb kontrolnych i został poddany przeszukaniu. Pod łóżkiem znaleziono czternaście opakowań po żywności, z których każde ukrywało kilogramową paczkę kokainy. Według czarnorynkowych cen, był to towar o łącznej wartości 700 tys. funtów.

Jak tłumaczył się zatrzymany? 49-latek przyznał się, że osobiście umieścił paczki w opakowaniach, a następnie je zakleił. Miał być jednak przekonany, że przewozi tytoń, a nie kokainę. Ponadto otrzymał instrukcje, że ma udać się do 11. zjazdu z autostrady M20, nieopodal Folkestone. Tam miał czekać na niego odbiorca przesyłki.

Po przeanalizowaniu dowodów oraz zeznań, Piotr Ch. został skazany na dziewięć lat więzienia. Wyrok został wydany przez sąd w Canterbury.

Opakowania oraz ich zawartość: