transfactor3665
Opublikowane 11 Listopad, 2015

Historia o tym jak kierowca ciężarówki reklamował swojego bloga “Włóczykijem” drzwiach od naczepy

wloczykij_drzwi_naczepy

Blogów, vlogów, czy też facebookowych stron prowadzonych przez kierowców ciężarówek jest ci u nas dostatek. Część z nich opowiada o kierowcach-kobietach, część przybliża nam transportowe życie w jakimś specyficznym lub wręcz egzotycznym miejscu, a do tego nie brakuje blogów, które przedstawiają po prostu codzienne życie polskiego kierowcy ciężarówki w ruchu międzynarodowym. A jak się spośród tych wszystkich blogów wyróżnić? Można na przykład przygotować sobie wyjątkową okleinę na drzwi naczepy.

Do 2012 roku można było czytać bloga o Marcinie oraz jego ciężarówce, noszącego nazwę “Prawdziwy Włóczykij” i dostępnego pod adresem prawdziwy-wloczykij.blogspot.com. Adres ten można było zobaczyć na naczepie ciąganej przez Marcina, oklejonej na drzwiach wizerunkiem Włóczykija ze słynnej bajki “Muminki” i opatrzonej odpowiednim podpisem. Wyglądało to naprawdę bardzo ciekawie, skutecznie przyciągało wzrok i pewnie przyciągnęło niejednego czytelnika na stronę internetową Marcina. Zapytacie jak to możliwe, że szef pozwolił kierowcy na taką modyfikację? W tym przypadku nie było z pozwoleniem większego problemu, jako że nasz bohater pracował w firmie swojego ojca. To może zapytacie co się stanie, kiedy naczepa zmieni kierowcę? No coż, to już się stało – w 2012 roku w życiu zawodowym “Prawdziwego Włóczykija” zaszły zmiany, blog przestał być aktualizowany, zaś wyjątkową naczepę i współpracujące z nim Renault Magnum dostał pod swoje władanie inny kierowca. I tak Włóczykij dalej włóczy się po świecie, co można zobaczyć na zdjęciu z tego tygodnia, autorstwa mojego szanownego kolegi Jacka.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Czyzu napisał(a):

  Kiedyś z ciekawością śledziłem ten blog, a dzisiaj mijałem się z tym zestawem na Litwie i zastanowiła mnie ledowa tabliczka Marcin – przypadek?

 2. marian napisał(a):

  A gdzie to zdjęcie? Bo u mnie się nic nie wyświetla 🙂

 3. ted napisał(a):

  Fajny ten blog , szkoda ,że nie aktualizowany od 3 lat 🙁 , może naskrobać jakiegoś niusa o polskich polecanych blogach 🙂

 4. Wtrysk napisał(a):

  Reklama dźwignią handlu! Ale pomysł rzeczywiście ciekawy 🙂

Odpowiedz