transfactor3665
Opublikowane 11 Listopad, 2015

Volkswagen Crafter o 7,49 tony DMC i niemal 5-tonowej ładowności jako lekarstwo na rozszerzone myto?

volkswagen_crafter_7,5_tony_trzy_osie_ackermann_6

Jest podobno na świecie grupa osób, która chętnie kupiłaby Volkswagena Craftera, ale chciałaby otrzymać przy tym 7,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej. I nie, nie może być żadne Iveco Daily, musi być Volkswagen, koniec i kropka. Co ta grupa ma więc począć? Powinna zgłosić się do niemieckiej firmy Ackermann Aufbauten GmbH, która postanowiła zająć się właśnie budowaniem Crafterów o dokładnie 7,49 tony DMC.

Proces budowy takich Crafterów jest raczej prosty – w zależności od potrzeb przedłuża się ramę, a następnie montuje dodatkową oś wleczoną, dzięki której samochód powinien bez żadnego problemu poradzić sobie z kilkutonowym ładunkiem. A że firma Ackermann od lat oficjalnie współpracuje z firmą Volkswagen Samochody Dostawcze, modyfikacja przeprowadzana jest na odpowiednim poziomie jakościowym, zaś klient nie musi martwić się o gwarancję, czy też homologację.

Ładowność? W zależności od zabudowy legalnie umieścimy na tym podwoziu mniej więcej 4,5 tony, co czyni takiego Craftera bardzo ciekawą propozycją w obliczu ostatniego objęcia mytem także ciężarówek o DMC między 7,5 a 12 ton. Oferuje on bowiem legalną ładowność na poziomie około 10-tonowej ciężarówki o klasycznej konstrukcji, a jednocześnie jest z myta zwolniony.

Oto kilka zastosowań trzyosiowego Craftera:

volkswagen_crafter_7,5_tony_trzy_osie_ackermann_2 volkswagen_crafter_7,5_tony_trzy_osie_ackermann_3 volkswagen_crafter_7,5_tony_trzy_osie_ackermann_1 volkswagen_crafter_7,5_tony_trzy_osie_ackermann_4 volkswagen_crafter_7,5_tony_trzy_osie_ackermann_5Dzięki Adam!

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. marek napisał(a):

  Przypominaja Fordy z seri F ze stanów

 2. smilu napisał(a):

  Problem z przeladowaniem w jakiejs czesci rozwiazany ,lecz pozostaje temat tacho .

  • pete379 napisał(a):

   No to zaroi się nam na drogach od “pomocy drogowych” i ekspresy będą latały na 3 ośkach korzystając z luki prawnej otwartej dla pomocy drogowej.

 3. Kuba napisał(a):

  A pod maską nadal 2.0 TDI.

 4. zeta198 napisał(a):

  W polsce to wyciągną oś wleczoną i na 3.5t przerobią.

 5. tomek napisał(a):

  Ciekawe jak ciagnac taki ladunek 2,o TDI nawet 163 km przy taki silnku to za mało VW powinen wprowadzic jednostke duzo wieksza podobnie jak sprinter

Odpowiedz