GITD podpisało umowę na 26 nowych fotoradarów – oto gdzie staną te urządzenia

Fot. lifor.com.pl

Na zdjęciach: MultaRadar CD 

Główny Inspektorat Transportu Drogowego realizuje obecnie zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących. Dzisiaj oficjalnie zaś poinformowano o podpisaniu umowy na zakup 26 z nich.

Projekt podzielony jest na wiele elementów. Spośród wszystkich 358 urządzeń, dokładnie 111 ma stanąć w zupełnie nowych miejscach. W tym będzie 39 radarów do odcinkowego pomiaru średniej prędkości, 30 kamer pilnujących czerwonego światła na skrzyżowaniach, 5 kamer pilnujących czerwonego światła na przejazdach kolejowych, 11 fotoradarów przenośnych, a także 26 nowych radarów stacjonarnych.

Fot. lifor.com.pl

Wspomniana na wstępie umowa dotyczy właśnie tej ostatniej kategorii urządzeń. Będzie to 26 fotoradarów stacjonarnych MultaRadar CD, znanych już z polskich dróg i chwalonych za dobrą jakość zdjęć oraz niską awaryjność. Każde z tych urządzeń pozwoli obserwować po kilka pasów ruchu jednocześnie, a łączny koszt ich zakupu wyniósł 5,7 miliona złotych.

Nowe urządzenia staną w miejscach dotychczas nieobjętych kontrolami, a jednocześnie mających uchodzić za jedne z najbardziej niebezpiecznych w Polsce. Rozdzieli się je na 13 województw, a w tym na 13 dróg krajowych, 8 dróg wojewódzkich oraz – uwaga, tutaj nowość – 5 dróg powiatowych. Ich montaż rozpocznie się w maju przyszłego roku, zakończy w lutym roku 2022, a pełna lista wytypowanych miejsc znajduje się poniżej: