Francuski zakaz spania w kabinach „busów” – parlament już się zgodził, ale to nadal nie koniec

Źródło zdjęcia: Sprinter z “kurnikiem”, w którym wyśpi się rodzina z dwójką dzieci – wąski jak bus, długi jak ciężarówka

Pod koniec maja z Francji dotarły sensacyjne informacje. Kraj ten postanowił zakazać spania w lekkich samochodach użytkowych, czyli po prostu w popularnych „busach”. Nie jest żadną tajemnicą, że dla wielu polskich firm może być to gigantyczna zmiana. Spójrzmy więc co dzieje się z tą sprawą dalej.

W sieci pojawiły się już informacje, które sugerują wprowadzenie nowego zakazu. Można by to wywnioskować na przykład z facebookowego posta europejskiego związku zawodowego ETF. Sami Francuzi podkreślają jednak, że zmiana przepisów nie jest jeszcze gotowa. Poinformował o tym między innymi dziennik ekonomiczny „L’Usine Nouvelle”.

Zakaz spania w samochodach o DMC do 3,5 tony ma zostać wprowadzony wraz z szerszą nowelizacją ustawy o mobilności. Przy okazji ustawa ma otrzymać zmiany chociażby w zakresie francuskich kursów na naukę jazdy, poruszania się po drogach hulajnogami, czy nawet ograniczenia sprzedaży samochodów spalinowych.

Wczoraj, po łącznie 80 godzinach debat, francuskie Zgromadzenie Narodowe zgodziło się na wprowadzenie tę nowelizacji. Niemniej nadal nie kończy to drogi legislacyjnej i prace nad nowymi przepisami mogą potrwać nawet do końca lipca. Dopiero wtedy powinniśmy się dowiedzieć, kiedy zmienione prawo wejdzie w życie.

Mówiąc więc krótko, sprawa nadal jest w toku, a Francuzi nie podają żadnych szczegółów. Gdy tylko znane będą jakiekolwiek dalsze informacje, postaram się wrócić do tematu.