Chińczycy pokazali 600-konną ciężarówkę z kabiną z „Premiumki” – silnik ma tylko 13 litrów pojemności

600 koni mechanicznych to parametr nadal bardzo rzadko spotykany. Sam za siebie mówi fakt, że trzech producentów „wielkiej siódemki” w ogóle nie ma tak mocnych silników w swojej ofercie. Tymczasem w Chinach właśnie zaprezentowano pojazd, który łączy 600-konny silnik oraz kabinę z… Renault Premium.

Opisywany pojazd nazywa się Chenglong H7 600. Jego układ napędowy jest produkcją całkowicie chińską, składając się z silnika marki Yuchai oraz skrzyni biegów marki Fast. Sam motor jest tutaj niewielki, jako że 600 KM osiąga z 13 litrów pojemności. Do tego też dochodzi cały zestaw nowoczesnego osprzętu, na czele ze wtryskiem common rail, układem SCR oraz filtrem DPF.

Wnętrze opisywanego pojazdu:

Faktem jest, że 600-konne ciężarówki z Europy mają znacznie większe silniki. Są to motory 15- lub 16-litrowe. Jaka więc będzie żywotność takiej 13-litrowej, chińskiej konstrukcji? Producent oficjalnie podaje, że jednostka bez problemu przejedzie 1,6 miliona kilometrów.

Na koniec warto też spojrzeć na kabinę. Jest ona przykładem na to, jak mogłoby wyglądać Renault Premium po dosyć szerokiej, współczesnej modernizacji. Chińczycy przygotowali bowiem zupełnie nowy przód, który dosyć skutecznie ukrył 23-letnią historię nadwozia. O ile oczywiście nie spojrzymy na ściany boczne, czy tunel silnika. Tam poczciwą „Premiumkę” widać już jak na dłoni.