OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 19 Czerwiec, 2019

Tachografy dla “busów” także w transporcie krajowym – pomysł hiszpańskiej organizacji z branży

Jak wiadomo, Komisja Europejska przygotowuje się do wprowadzenia tachografów w pojazdach o DMC powyżej 2,4 tony. Zapis ten miałby dotyczyć wyłącznie transportu międzynarodowego, by zwiększyć w ten sposób kontrolę nad kierowcami jeżdżącymi na „przerzutach”.

Hiszpańskie stowarzyszenie przewoźników FENADISMER postanowiło ten temat podłapać. Organizacja zaapelowała bowiem do hiszpańskiego ministerstwa rozwoju, by podobne przepisy wprowadzić także na poziomie krajowym. Jako główny argument podaje się przy tym poprawę bezpieczeństwa.

FENADISMER podkreśla, że tachografy nie powinny obejmować tylko ruchu międzynarodowego. Zagrożeniem mają być także auta dostawcze jeżdżące po kraju lub nawet w ruchu lokalnym. Tym bardziej, że stale zwiększa się ruch samochodów kurierskich, w związku z rozwojem internetowego handlu.

Jeśli chodzi o wspomniane bezpieczeństwo, Hiszpanie podają konkretne statystyki. Według nich, ilość wypadków z udziałem samochodów dostawczych wzrosła w ciągu pięciu lat o 41 proc. Dla porównania, w przypadku aut osobowych wzrost był „tylko” 12-procentowy.

Źródło zdjęcia: Polska kabina sypialna dla busiarza z Hiszpanii, czyli sporo zachwytu oraz zagraniczne ciekawostki

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: