Relacja ze zlotu Truck Show Pomorze 2019 – impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem

Poniżej możecie zapoznać się z obszerną relacją ze zlotu Truck Show Pomorze 2019 w Nowym Stawie. Częścią pierwszą jest tekst opracowany przez Andrzeja Jakubiaka. Pod tekstem znajduje się natomiast galeria ponad osiemdziesięciu zdjęć, również autorstwa Andrzeja.


W dniach 25 – 27 Maja b.r w Nowym Stawie k. Malborka odbył się kolejny zlot pojazdów ciężarowych o nazwie Truck Show. Była to już druga edycja zlotu w tej miejscowości, natomiast dwa lata temu zlot odbył się w Pruszczu Gdańskim.

W tym roku organizatorzy 3Strefa Sp. z o.o. zmienili formułę zlotu. Jedną z nowości było wprowadzenie biletów wejściowych na uczestniczenie w wydarzeniu. Częściowy dochód z każdego biletu został przeznaczony na remont pomieszczeń przydzielonych do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, mieszczącej się w Starogardzie Gdańskim.

Jak się okazało, zainteresowanie imprezą wręcz przerosło oczekiwania organizatorów. W piątek o 17:00 wstrzymano na godzinę sprzedaż biletów, których zabrakło. Była to pierwsza edycja biletowana i nikt nie przypuszczał, że może dojść do takiego braku.

W piątek od rana plac przy ul. Bema z każdą godziną się zapełniał. Najszybciej na miejscu zlotu wystawiła się firma Tom-Tech z ciężarówkami „Vader”, „Alien”, „Wolni”, „Thor” oraz „Złomkiem” który jak zawsze miał uwielbienie wśród najmłodszych. Kolejną firmą jaka stawiła się w piątek było Transdor Chlechowicz. Można było też ujrzeć firmę Tom Trans z pomocą drogową Volvo FH 500, czy firmę GOSPED z DAF-em XF „X-MEN”.

Gdy tylko zaszło słońce na scenie ruszyła muzyka, a ciężarówki rozpoczęły pokaz oświetlenia, jak i dźwięku. Kilkadziesiąt ciężarówek zrobiło niesamowite show zakończone pokazem sztucznych ogni. Na placu z największą flotą zaprezentowała się firma BACA wystawiając aż osiem ciężarówek. W tym swoją premierę miał ciągnik siodłowy Volvo z wnętrzem wykonanym przez Adamos Interior.

Kolejną firmą jaką można wspomnieć, jest F.T.H Niemaszyk prezentujące cztery Scanie. Dodać można, że to tylko mały procent floty tego przewoźnika, w swoich strukturach mającego około 30 ciężarówek. Nieco dalej można było spotkać TAZ TRANS Miastko. Firma ta wystawiła dwie ciężarówki na naczepie – Scanię 143 oraz Scanię serii R z silnikiem V8. Wszystko to zostało podpięte pod ciągnik siodłowy Volvo FH. Nie mogło zabraknąć także flagowych zestawów z firmy Chełmiński. Oba to Volva znane wszystkim ze zlotów, wraz z przyczepami do przewozu materiałów sypkich w ciekawej kolorystyce.

Truck Show to nie tylko ciężarówki, ale i wystawcy. Tych wystawców było więcej niż w roku ubiegłym, a wystawcy także swój wkład w nagrody dla kierowców przybyłych na zlot. Można było również zakupić akcesoria do swojej ciężarówki. W sobotę także była oklejana jedna z ciężarówek, czego nie widzi się na co dzień.

Sobota była też dniem rekordowym, a tłumy zbierały się już od rana. Odbywały się przy tym zawody dla truckersów w przeciąganiu opony, a także charytatywne licytacje. Przez cały dzień można było spotkać znane osoby z programu „Złomisko”: Marka oraz Edka i Kapitana Złomowisko, a także truckerskie osoby: Iwonę Blecharczyk, Miszę, Cezarego Kopiczko i Adriana Truckera Pakera. Na scenie wystąpił Dj Hazel, Maxgold, One Winner oraz Dj Matys. Odbył się także, charytatywny mecz piłki nożnej z udziałem Mareczka i Miszy przy współpracy z Grupą za Kółkiem. Przez cały czas oferowano sporo atrakcji dla dzieci, a każdy kto zgłodniał mógł przebierać w ofercie gastronomicznej.

Czas na podsumowanie tych trzech dni. Jak podaje organizatorka Marzena Weisbrot, wydrukowanych kart dla ciężarówek było 210. Ta ilość jednak się rozeszła i konieczny był dodruk. Przez teren zlotu przez trzy dni przewinęło się 10 tysięcy zwiedzających. Organizatorka pragnie również podziękować wielu osobom, dzięki którym odbyła się ta edycja Truck Show i bez nich nie mało by to miejsca:

Kamil Murawski – Muraś Truck Akcesoria, Dariusz Szczepanik wraz z żoną, Przemo Krasnoludek „Sonic”, Służbie informacyjno-porządkowej „Grupa”, Ochrona Igielski, zabezpieczenie Medyczne „Ambielans”, Animatorce Magdalenie, państwu Simiłowskim oraz Józefowi Krańczyskiemu.

Wiadomo także, iż organizatorzy pracują nad następną edycją Truck Show, która prawdopodobnie odbędzie się pod koniec maja przyszłego roku, niewykluczone że w nowej lokalizacji.

Ciężarówka publiczności:

1. Kulczyk/Leszek S – Scania
2. Heisterkamp – Peterbilt 379
3. Tom Trans – Holownik Volvo

Ciężarówka – Oświetlenie:

1. Łukasz Wolf Wilczyński – DAF
2. Sonic Przemo Krasnoludek – Scania
3. Baca

Ciężarówka zlotu:

1. Baca – Volvo Baby Blue
2. Gosped X-Men
3. Marcula
4. TomTech – wyróżnienie stoiska


Galeria zdjęć: