Flota wywrotek 8×8 z tapicerką na zamówienie – ciekawostka na polskich budowach

Pomorska firma SON.POL, realizująca między innymi wielkie projekty infrastrukturalne, odebrała w ubiegłym miesiącu pięć nowych Mercedesów Arocsów. Są to pojazdy typowo budowlane, choć potrafią też zaskoczyć innym, znacznie rzadziej spotykanym charakterem.

Ogólna konfiguracja nie pozostawia złudzenia, do czego sprzęt ten został przygotowany. Na każdym z egzemplarzy widać bowiem po cztery mosty napędowe, tylnozsypowe zabudowy Meiller-Kipper,  zwiększony prześwit, czy oznaczenia wersji 4145 ClassicSpace M, bardzo często spotykanej w branży budowlanej. Oznacza to 41-tonowe podwozie z 449-konną wersją 12,8-litrowego silnika, o dziennej kabinie z dodatkowa przestrzenią za fotelami.

Co natomiast jest w tym wszystkim takiego niespotykanego? Już z zewnątrz widać kilka elementów wyposażenia, które raczej nie pojawiają się w budowlanych flotach. To ozdobne orurowanie z dodatkowymi reflektorami, polerowane trąby, czy pełne lakierowanie lusterek, nadkoli, a nawet terenowego zderzaka. Wewnątrz zastosowano pulpit z dwoma tabletami oraz bardziej komfortowy wariant fotela kierowcy, a wszystko zwieńczyła tapicerka z akcentami w „neonowej zieleni”, czyli w kolorze typowym dla firmy SON.POL.

Te tapicerskie modyfikacje wykonała firma Tap-Cab z Żukowa w województwie pomorskim, już od lat kojarzona z tuningowymi projektami. W każdym z pięciu egzemplarzy obszyła ona fotele, boczki drzwiowe, kierownicę, a także fragmenty deski rozdzielczej. Za wspomnianymi tabletami kryje się więc miękki materiał z ozdobnymi przeszyciami, a to już w wywrotkach niemała ciekawostka.

Zdjęcia: Tap-Car Profesjonalne Tapicerstwo Samochodowe