Fiński zestaw z ruchomą podłogą i otwieranymi bokami, czyli bardzo praktyczne 25 metrów

Chyba wszyscy się zgodzicie, że 25-metrowy zestaw z ruchomą podłogą oraz całkowicie otwieranymi bokami to zjawisko zasługujące na zaprezentowanie. Właśnie taką natomiast konstrukcję holenderski producent naczep Knapen Trailers przygotował w ostatnich dniach dla pewnego klienta z Finlandii.

Nietypowa konstrukcja składa się z zabudowy na podwozie marki Scania oraz naczepy połączonej z wózkiem typu dolly. Dzięki takiemu zestawieniu udało się stworzyć ciężarówkę mieszczącą aż 154 metrów sześciennych ładunku, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Jeszcze bardziej imponująco wyglądają jednak możliwości za- i rozładunkowe – nie dość, że mamy tutaj do czynienia z ruchomą podłogą, to jeszcze boki zabudów w całości się otwierają. W przypadku naczepy nie jest zresztą takie zwykłe otwieranie, gdyż każdy bok  ma po dwa potężne otwory, których nie rozdziela żaden wspornik.

Po co komu taki zestaw? Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm, które wożą luźne ładunki, lecz mają problemy ze znalezieniem „powrotów”. Dzięki opisanej powyżej konfiguracji można natomiast w jedną stronę pojechać na przykład z trocinami, a wrócić chociażby z dobrami zapakowanymi na paletach.

ruchoma_podloga_otwierane_boki_1 ruchoma_podloga_otwierane_boki_2 ruchoma_podloga_otwierane_boki_3