OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 8 Wrzesień, 2019

Film wyśmiewający ukraińskich kierowców ciężarówek – skąd wzięło się nagranie i o co chodzi z wódką?

Na polskojęzycznych grupach facebookowych „wypłynął” w sobotę powyższy film. Jest to parodia naśmiewająca się z ukraińskich kierowców ciężarówek, a zwłaszcza z ich skłonności do spożywania alkoholu. Wielu z Was zapewne miało okazję ten film zobaczyć, więc uznałem, że warto wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi. Przyjrzymy się treści całego filmu, a także poznamy okoliczności jego powstania.

Jak stwierdza bohater filmu, przedstawiający się jako Igor Stavrovitsj, wódka to najważniejsza rzecz dla kierowcy ciężarówki. Wódki ma on używać nawet do mycia, szorowania zębów lub jako odświeżacz powietrza. Zapach wódki przypomina mu mamę, a spożywanie wódki ogranicza uczucie tęsknoty za mamą. Na koniec pojawia się też nawiązanie do policyjnych kontroli. Igor Stavrovitsj pokazuje związanego, belgijskiego policjanta, ukrytego na łóżku jego ciężarówki. Stwierdza, że akcje kontroli trzeźwości nie są potrzebne, a sami funkcjonariusze bardzo źle radzą sobie z wódką.

Oczywiście przytoczony Igor Stavrovitsj jest postacią fikcyjną. Odegrał ją profesjonalny komik, w ramach belgijskiego programu telewizyjnego „Allemaal Chris”. Produkcja ta ma charakter parodii, a jej twórcy biorą na celownik najróżniejsze grupy społeczne. Dwa lata temu, bo właśnie wtedy powstał omawiany film, postanowiono pośmiać się z ukraińskich kierowców. I tak też zrodził się Igor Stavrovitsj.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: