Eddie Stobart ma nowego właściciela – wykorzystującą 2300 ciężarówek firmę sprzedano za 281 milionów funtów

Scania Streamline Stobart
Scania Streamline w barwach Eddie Stobart

Zastanawialiście się kiedyś ile kosztowałaby firma transportowa dysponująca flotą 2300 pojazdów? To ja wam odpowiem: 281 milionów funtów. Tyle właśnie grupa inwestycyjna DBAY zapłaciła za 51 proc. udziałów w brytyjskiej firmie Eddie Stobart, będącej jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw transportowych na całym świecie. Pod władaniem nowego właściciela, firma przyjmie nazwę Eddie Stobart Logistics.

Koncern Stobart zdecydował się na sprzedaż większości specjalizującej się w transporcie drogowym spółki, gdyż potrzebował pieniędzy na inne inwestycje. Koncern inwestuje ostatnio miliony w energię odnawialną, a także inne gałęzie transportu, z lotniczym na czele, a przewozy drogowe po prostu przestały być dla niego atrakcyjne. Firma zachowała dla siebie jedynie niewielką część przedsiębiorstwa, która specjalizuje się w transporcie biomasy.

Przedsiębiorstwo Eddie Stobart znane jest między innymi z serialu „Trucks and Trailers”, który pokazuje codzienną pracę zatrudnionych w firmie kierowców. Ciekawostką może być także fakt, że każda ciężarówka z tej firmy nosi damskie imie, zapisywane na atrapach chłodnic lub zaraz nad nimi.

Pierwszy odcinek serialu „Trucks and Trailers” poniżej, niestety po angielsku:

źródło: TTM