Ebook dla osób chcących założyć własną firmę transportową – do pobrania za darmo

Nie da się ukryć, że czasy mamy obecnie w transporcie bardzo trudne. Po kilku latach zamieszania, wywołanych między innymi zmianami w prawie oraz pandemią, aktualnie dotarliśmy do momentu, gdy koszty gwałtownie rosną, a stawki niestety spadają. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób nie przestaje myśleć o założeniu firmy transportowej, chociażby po to, by spełnić marzenie o posiadaniu swojej własnej firmy transportowej.

Jeśli więc myślicie o wykonaniu takiego kroku, chcielibyście poznać związane z tym formalności i ogólnego rozeznania, polecam skorzystanie z ponad 40-stronnicowego ebooka, przygotowanego przez firmę Inelo, specjalistę z zakresu oprogramowań dla przewoźników i służb kontrolnych. Publikacja ta została zatytułowana „ABC prowadzenia firmy transportowej w 2023 r. – wszystko, co musisz wiedzieć na start” i przygotowano ją we współpracy z licznymi ekspertami z branży, z zakresu prawa (kancelaria IURIDICA), finansów (Notus Finanse) oraz płatności (Grupa Eurowag).

Pełna wersja ebooka dostępna jest do pobrania pod tym linkiem. Wszystko jest bezpłatne, choć wymaga podania adresu e-mail oraz telefonu. Ponadto, wraz z otrzymaniem ebooka dostaniecie też zaproszenie na internetową konferencję, w czasie którego eksperci poruszą dokładnie te same tematy – zakładanie oraz prowadzenie firmy transportowej. Ów webinar odbędzie się 31 sierpnia, o godzinie 10.00 i również będzie bezpłatny.

Co dokładnie znajdziecie w ebooku i jakie tematy zostały tam poruszone? Autorzy przedstawiają między innymi wyniki badania przeprowadzonego wśród 720 polskich firm transportowych, analizującego je pod kątem wyspecjalizowania. Omówione są też najważniejsze wymagania formalne, jak dokumenty konieczne do wykonywania przeowzów, dostępne formy działalności, czy możliwe zasady opodatkowania. W przypadku tych dwóch ostatnich zagadnień omawia się je na zasadzie wad i zalet, porównując na przykład działalność jednoosobową z różnymi rodzajami spółek. Poza tym ebook przedstawia pokrótce rozwiązania elektroniczne, które mogą pomóc na przykład w panowaniu nad rozliczeniami. Co natomiast najważniejsze, wszystko to przedstawione jest z punktu widzenia aktualnych przepisów, a więc uwzględnia nawet najnowsze, tegoroczne zmiany w prawie.