Dwa Fiaty Ducato na bardzo ciekawej trasie, wioząc z Włoch do Polski urnę ze szczątkami błogosławionego,

Parte da Torino con un Fiat Ducato la peregrinazione del Beato Frassati verso Cracovia per la Giornata Mondiale della Gioventù

Powyższy Fiat Ducato jest samochodem nie tylko bardzo atrakcyjnym, za sprawą fabrycznych, czarnych felg aluminiowych, ale także otrzymał bardzo ciekawe zadanie. Jest to bowiem jeden z dwóch furgonów, które firma Fiat Professional przekazała arcybiskupowi Turynu i wysłała w trasę z Włoch do Polski, w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Zadaniem obu pojazdów będzie przewiezienie sześciu osób z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Turyńskiej, a także urny ze szczątkami błogosławionego, zmarłego w 1925 roku Piotra Jerzego Frassati, którego papież Franciszek stawia za wzór dla wszystkich młodych ludzi na świecie. Trasa będzie zaś o tyle ciekawa, że w drodze z Włoch do Polski Fiaty Ducato odwiedzą młodzież z 12 diecezji różnych krajów europejskich, zatrzymując się w każdej z nich na wspólną modlitwę. Mowa tutaj między innymi o Mediolanie, Bolzano, Wiedniu, Bratysławie, Szczecinie, czy Lublinie. Punktem docelowym będzie natomiast Kraków.