OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Lipiec, 2016

Warszawscy kurierzy DHL zamienili dostawczaki na towarowe rowery, w związku ze szczytem NATO

dhl_rower_elektryczny

Powyżej: rower E-trike w barwach Deutsche Post

W Polsce trwa właśnie szczyt NATO, w związku z czym wiele warszawskich ulic stało się tymczasowo niedostępnych dla samochodów. Co natomiast mają począć w tej sytuacji firmy kurierskie? DHL znalazł na to bardzo ciekawy sposób, na dni 7-9 lipca przygotowując specjalne rowery, mające zastąpić wybranym kurierom ich typowe samochody dostawcze. Urządzenia te noszą nazwę E-trike, na trzech bagażnikach mogą transportować do 180 kilogramów przesyłek i wykorzystują napęd elektryczny, wspomagający klasyczne pedałowanie. Dzięki niemu kurier bez wysiłku osiągnie prędkość 25 km/h, zaś zasięg na jednym ładowaniu to nawet 80 kilometrów.

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Już widzę jak kurier dostarcza tym rowerkiem zamówioną skrzynię biegów, albo towar na palecie do centrum. Znajoma zamawiała kiedyś sztukaterie do domu i w celu ochrony przed uszkodzeniem były położone każda na osobnej palecie obitej deskami tak, że tworzyły skrzynię bez opcji układania jedna na drugiej. I wszystkie musiały być dostarczone razem… 6 palet, z towarem lżejszym niż sama paleta.

 2. kris napisał(a):

  Na takim rowerku tez można podjechać pod stadion i wysadzić w powietrze..:)

 3. lkjl;kj napisał(a):

  na takim rowerku można bez wysiłku osiągnąć 25 km/h : D : D 😀 buhahah ale się uśmiałem, to na rolkach się śmiga szybciej. Z taką prędkością to daleko nie zajadą. swoją drogą, w chinach mają znacznie ciekawsze cacuszka z duuużo pojemniejszymi pakami. co dzień dziesiątki tysięcy handlarzy śmiga o poranku zwożąc swój towar i nikogo to nie dziwi. a u nas to nowość i jakie to wielkie newsy…
  powiem wprost, takimi rowerkami ale z pojemniejszymi pakami powinni wozić zawsze i nie tylko kurierzy ale także handlarze, ponieważ motorowerek spali mniej paliwa, zanieczyści mniej środowisko, powietrze, jest mniejszy i można nim wjechać we większą ilość miejsc wręcz do samej klatki schodowej. Co najważniejsze, parkować tym można nawet na trawnikach, ponieważ nie są to ciężkie, wielkie pojazdy dostawcze czy ciężarówki. Oczywiście największą zaletą jest to, iż do pracy potrzeba znacznie więcej “mróweczek” co oznacza wzrost zatrudnienia. same korzyści. A co najlepsze, jeśli dać im odpowiednią moc i puścić ograniczniki do 80 km/h to mogą szybciej dotrzeć na miejsca docelowe.

  • AZS napisał(a):

   Ograniczenie do 25 km/h ze względu na ograniczenia prawne – rower ze wspomaganiem. Fajnie ze smigasz na rolkach z większą prędkością, z obciążeniem 180kg pewnie też jeździsz szybciej. A prędkość taką utrzymujesz przez dłuższy czas.

   • SpeX napisał(a):

    Tak dla formalności, rower nie ma ograniczenia do 25km/h, jedynie powyżej tej prędkości nie działa już wspomaganie. Przy czym formalnie, moc wspomagania powinna stopniowo zmniejszać się od 100% przy ruszaniu, do 0% przy 25 km/h,

 4. SpeX napisał(a):

  Po szczycie NATO te rowery mają być przewiezione do Krakowa, by pomóc w pracy w czasie ŚDM.

 5. Ron napisał(a):

  Pomieszkuje za zachodnia granica polski i powiem wam ze tu to działa. Poczta jest dowożona do takiej skrzynki, samochodem dostawczym i z tej skrzyni listonosz rejonowy odbiera listy i paczki na rejon. To co nie udało się dostarczyć wraca do lokalnej poczty.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.