Dron wleciał w jadącą ciężarówkę – urządzenie przebiło szybę po lewej stronie

Drony w coraz większym stopniu należą do naszej codzienności, będąc wykorzystywanym chociażby w drogowych kontrolach. Jak się jednak okazuje, zbłąkany dron może być też na drodze pewnym zagrożeniem Jeśli bowiem urządzenie wleci w przednią szybę ciężarówki, kierowca znajdzie się w podobnym zagrożeniu, jak na przykład przy zderzeniu z dużym ptakiem (porównacie to na dole tekstu).

Na platformie TikTok pojawiło się ostatnio nagranie z drogi, które przedstawia skutki właśnie tego typu zdarzenia. Sporej wielkości dron trafił tam w przednią szybę rosyjskiego Volva FH, przebijając ją na wylot i wpadając do wnętrza pojazdu. Tam uszkodzone urządzenie opadło na tunel środkowy, będąc na tyle dużym, że zajęło go niemal całkowicie.

Kierowca miał naprawdę mnóstwo szczęścia, że urządzenie trafiło nieco na lewo od jego fotela. Dzięki temu spory statek z czterema śmigłami nie wyrządził u mężczyzny groźnych obrażeń. Niemniej wnętrze zostało oczywiście zasypane szkłem, a dziura w przedniej szybie uniemożliwiła normalną jazdę. Łatwo się więc domyślać, że straty finansowe były niemałe.

Niestety nie ma żadnych informacji o tym, skąd dron wziął się przed ciężarówką i kto mógł być jego operatorem. Jest więc niewykluczone, że winnego po prostu nie udało się znaleźć.

Omawiane nagranie:

@laboutiqueduroutier #galerederoutier #routier #routiere #camion #truck #volvofh500 #volvofh #scania #daf #kolegaproblem #camioneros #transportroutier #carglass #franceparebrise #poseparebrise #parebrise #mecanopl #depannagepoidslourd #drone #accident #accidentdrone #parrot #foryou ♬ Sad Scene BGM Piano Instrument(313618) – HomeMadeGarbage

Dla porównania, poniżej zamieszczam zdjęcia ciężarówki, która ucierpiała w kolizji z łabędziem, w 2021 roku, na holenderskiej autostradzie A28: