Dostawczy Mercedes stoczył się w Poznaniu z peronu, czyli nieuwaga kierowcy i jej nietypowy efekt

Takie rzeczy tylko przy Poznaniu Głównym.fot. PawełWięcej: http://epoznan.pl/news-news-57013-Poznan_Glowny_bus_„wyladowal”_na_torach

Posted by epoznan.pl on 13 kwietnia 2015

Dworzec Główny w Poznaniu to miejsce naprawdę fascynujące. Od kas biletowych do peronów może dzielić nas tam bodajże półkilometrowy spacer, równie daleko jest do komunikacji publicznej, a do tego sam mogę się „pochwalić”, że kiedyś nie zdołałem znaleźć na czas odpowiedniego peronu, nie docierając w ten sposób na bardzo ważny wyjazd. Co więcej, jak pokazał dzisiaj portal informacyjny ePoznań.pl, dworzec ten może być złośliwy nawet dla samochodów dostawczych. Jak podają dziennikarze ePoznań.pl, Mercedes-Benz Sprinter z dostawą dla punktu sprzedającego popularne kebaby w związku wyjątkowo niefortunnym zbiegiem okoliczności wylądował na torach. Kierowca białego busa najwyraźniej zapomniał zarówno o hamulcu ręcznym, jak i zostawieniu auta na biegu i w ten oto piękny sposób jego samochód stoczył się z peronu na tory, którym na szczęście nie jechał akurat żaden pociąg.

Policjanci zaproponowali kierowcy pięćset złotych, a ponadto musieli zaprosić na miejsce zdarzenia ciężki holownik straży pożarnej. Co więcej, jak widać na galerii zdjęć dostępnej TUTAJ, czteroosiowa Scania musiała wciskać się na sam peron, aby stamtąd móc rozpocząć akcję ratunkową. Koszty całej operacji były zapewne niemałe, zwłaszcza, że aż dwa tory dworca wyłączono ruchu na ponad trzy godziny.