Marcin Dudek najsilniejszym kierowcą zawodowym, czyli podsumowanie Mobil Delvac Strong Traker

mobil_delvac_strong_traker_2015_relacja_1

Turniej Mobil Delvac Strong Traker, który w miniony weekend miał miejsce na targach Motor Show w Poznaniu, wygrał Marcin Dudek. Popularne zawody w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek były tym razem otwarte dla wszystkich fanów czterech kółek, a jak stwierdzili po wszystkim zarówno sędziowie, jak i zawodnicy, całe zawody nabrały naprawdę profesjonalnego charakteru i niektórzy uczestnicy przygotowywali się do nich całymi tygodniami.

Obecność na Motor Show Truck w Poznaniu nowych i bardzo doświadczonych zawodników nie pokrzyżowała planów Marcina Dudka. Aktualny Wicemistrz Polski w armwrestlingu pokonał przeciwników i umocnił się na pozycji najbardziej utytułowanego zawodnika w sześcioletniej historii turniejów Mobil Delvac. Dudek otrzymał także tytuł Strong Trakera, dla najlepszego zawodnika turnieju z uprawnieniami do kierowania pojazdami ciężarowymi.

mobil_delvac_strong_traker_2015_relacja_2

Eliminacje polegały na dwóch próbach siłowych. Pierwsza z nich – Skrzydła Anioła – to wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów (41 kg). Najlepszy wynik 88 powtórzeń uzyskał Krzysztof Kłys. W drugiej konkurencji – Stalowym Bicepsie – zawodnicy uginali przedramiona sztangą łamaną o wadze 90 funtów podchwytem. Tutaj najlepszym był Waldemar Neryng z wynikiem 63 pkt. W obu próbach punkty były równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund. Towarzysząca turniejowi liczba 90 nie była przypadkowa, ponieważ w tym roku przypada 90. rocznica wprowadzenia na rynek olejów Mobil Delvac
do silników pojazdów ciężarowych.

Walki finałowe były bardzo wyrównane. Trwały nawet po kilka minut, a zawodnicy kilkukrotnie zmuszali sędziego do związywania nadgarstków taśmą. O wygranej często decydowała nie siła prezentowana przez zawodnika podczas eliminacji, a technika i szybkość kierowców. „Konkurencja w Poznaniu była bardzo mocna – ciekawi ludzie i dużo nowych zawodników. To jeden z najlepszych turniejów na jakich byłem. Największym zaskoczeniem była dla mnie wygrana Waldemara Nerynga (3. miejsce) z bardzo dobrymi zawodnikami startującymi w imprezach rangi krajowej i międzynarodowej” – powiedział Marcin Dudek, zwycięzca turnieju w Poznaniu a jednocześnie Wicemistrz Polski w armwrestlingu, który będzie reprezentować nasz kraj jesienią podczas Mistrzostw Świata w Malezji.

mobil_delvac_strong_traker_2015_relacja_3

Zawody Mobil Delvac Strong Traker obserwuję od pierwszej edycji i widzę jak się zmieniły. Kilka lat temu była to zabawa dla amatorów, którzy często po raz pierwszy widzieli profesjonalny stół do siłowania. Dzisiaj na „Mobila” przyjeżdżają wspaniale wyszkoleni zawodnicy, odnoszący sukcesy na zawodach w Polsce i na świecie, a ich cykl przygotowawczy jest ułożony specjalnie pod ten turniej – mówi Tomasz Proc, sędzia.

Informacje o kolejnych turniejach z cyklu Mobil Delvac Strong Traker już wkrótce na stronie internetowej www.mobil.pl.