OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Listopad, 2014

Jak dokładnie działa aktywny tempomat w modelu XF Euro 6? DAF świetnie wyjaśnił to na krótkim filmie

Jak już pisałem we wrześniu w TYM artykule, DAF postanowił wprowadzić kilka nowości do modelu XF w wersji Euro 6. Holenderska ciężarówka została wzbogacona m.in. o aktywny tempomat, który korzysta z systemu GPS i dokładnej mapy topografii terenu. Dzięki temu urządzenie może odpowiednio dopasowywać obroty silnika oraz przełożenie skrzyni biegów do wzniesień, możliwie efektywnie wykorzystując pęd maszyny. Towarzyszy temu także korzystanie z funkcji EcoRoll, która przy zjeździe ze wzniesień wrzuca na “luz”. Całe działanie systemu można zobaczyć na nowym filmie przygotowanym przez firmę DAF, który poniżej czeka w polskiej wersji językowej:

Podobne rozwiązania oferuje oczywiście także kilku innych producentów z “wielkiej siódemki”. Przykładem może być tutaj MAN, który otrzymał podobny system w “prezencie” od Scanii, zaraz po przejęciu jej przez Volkswagena. Więcej na ten temat pisałem TUTAJ.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Bebok napisał(a):

    Dobrą muzyczkę dobrali, ale gdyby nie twój opis, filmik nie byłby wcale jakoś specjalnie pouczający. Moim zdaniem cienko wyszło jak na prezentację.

  2. Nowy na trasie napisał(a):

    Poległo tłumaczenie. “Przewidująca zmiana biegów?”
    Gdyby tłumacz znał się trochę na technice i myślał, to tłumaczenie byłoby łatwiejsze do zrozumienia.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.