Den Hartogh Logistics przejęło H&S Group – transakcja w transporcie z cysternami

W branży transportu ładunków płynnych doszło do bardzo dużego przejęcia. Dotyczy ono dwóch holenderskich przewoźników, w obu przypadkach posiadających oddziały w Polsce.

Firmą przejmującą okazuje się Den Hartogh Logistics. To przewoźnik specjalizujący się w chemikaliach, gazach oraz sypkiej żywności, posiadający flotę około 700 zestawów. Znaczna część tych pojazdów zarejestrowana w Polsce, w oddziale z Warszawy. Obiektem przejęcia jest natomiast H&S Group, przedsiębiorstwo specjalizujące się w transporcie płynnej żywności. Jego charakterystyczna, błękitno-biała flota składa się z około 200 ciągników, obsługujących głównie tank kontenery i zarejestrowanych między innymi na oddział z Pruszkowa.

Wraz z wchłonięciem H&S Group, Den Hartogh Logistics znacznie rozszerzy swoją działalność. W firmie powstanie bowiem osobny dział do przewozu płynnej żywności, wraz z doświadczonymi w tym sektorze pracownikami oraz wyspecjalizowaną flotą. Można się też spodziewać, że wpłynie to na preferencje zakupowe w przypadku ciągników. Dotychczas H&S Group miało bowiem raczej różnorodną flotę, podczas gdy Den Hartogh Logistics było wiernym klientem Volvo Trucks.