DB Schenker zamówił 1470 ciężarówek dopiero powstającej marki – klient na Voltę Zero

W nawiązaniu do tekstu:

Ciężarówka z lnu i żywicy, kierowca na środku, silnik na osi i produkcja od 2022 roku

Pierwsi klienci na Teslę Semi już cztery lata temu składali swoje zamówienia. Mimo to nadal nie otrzymali żadnego egzemplarza. Podobnie było też z ciężarówkami marki Nikola, nadal przechodzącymi przedseryjne testy. I choć wszystko to brzmi jak jedna wielka przestroga, klientów na produkty przyszłości nadal nie brakuje.

DB Schenker złożył zamówienie na 1470 ciężarówek marki Volta. Nigdy o tej firmie nie słyszeliście? Nic w tym dziwnego, gdyż elektryczne Volty nie znajdują się jeszcze w produkcji. Dopiero wiosną przyszłego roku spodziewane są pierwsze egzemplarze testowe, a data uruchomienia seryjnej produkcji nie jest jeszcze znana. Choć wiadomo przynajmniej gdzie samochody te powstaną, mianowicie w austriackiej miejscowości Steyr, znanej dotychczas z produkcji ciężarowych MAN-ów.

Volta Zero zamówiona przez DB Schenker to 16-tonowa ciężarówka o napędzie całkowicie elektrycznym. Pojazd wyróżnia się nietypową pozycją kierowcy, wyznaczoną na samym środku kabiny. Istotny jest też układ niskowejściowy, zapewniający świetną widoczność na pieszych i rowerzystów. Poza tym nadwozie ma być produkowane z nietypowych materiałów, mianowicie połączenia lnu i żywicy. Jeśli natomiast chodzi o użytek, to DB Schenker chce wdrożyć te samochody w dziesięciu miastach, na terenie pięciu krajów. „Elektryki” będą wysyłane do ścisłych centrów, z uwagi na bezemisyjny charakter.