DAF XG+ w limitowanej wersji High Performance – prosto od dealera już po tuningu

Nowa generacja ciężarówek marki DAF właśnie doczekała się pierwszej wersji limitowanej. Jest to pojazd o przydomku „High Performance”, który zadebiutował w miniony weekend, na zlocie Truckstar Festival 2022.

Bazą dla limitowanej wersji jest model XG+ w bardzo bogatej konfiguracji. Mamy tutaj najmocniejszy, 530-konny silnik, największy wariant kabiny, pełen zestaw kamer, skórzaną tapicerkę, czy rozbudowany system audio. Wszystko to uzupełniono zestawem optycznych dodatków, jak spojler pod zderzakiem, powiększona osłona przeciwsłoneczna, czy nakładki na nadkola. Elementy te pozyskano od popularnego producenta akcesoriów tuningowych, firmy Solar Guard. Zwieńczeniem całego projektu jest zaś specjalny lakier, kryjący się pod nazwą Rosso Trionfale Metallic Red. Dla lepszego kontrastu połączono go z czarnymi dodatkami oraz z czarnym oklejeniem.

Prezentowana ciężarówkę przygotowała sieć dealerska Bakker Bedrijfswagens z Holandii i to właśnie w jej placówkach będzie można dokonać zakupu. Tym samym na razie się nie zapowiada, by wersja High Performance miał trafić także do Polski. Choć z drugiej strony, zainteresowanie tą limitowaną wersją wyraziła już centrala holenderskiej marki. DAF XG+ High Performance został bowiem wykorzystany do ozdoby jej stoiska na wspomnianym zlocie Truckstar Festival.