DAF XG+ w hołdzie dla psa przewoźnika – ogromny malunek i luksusowe wnętrze

Zdjęcia: dealer Nyscan Trucks

Sceny z filmów, górskie pejzaże, dawne samochody, czy też historyczne wydarzenia, czy po prostu piękne kobiety – ilość motywów przy lakierowaniu ciężarówek jest wprost niezliczona. Jednym z najciekawszych pomysłów z ostatnich dni jest zaś ten widoczny powyżej, zrealizowany na tylnej ścianie nowego DAF-a.

Duńczyk Chris Stokholm prowadzący firmę CST Transport, postanowił umieścić na ciężarówce naprawdę ogromny wizerunek swojego psa. Wybrał w tym celu największy nieprzeszklony fragment kabiny, jakim jest oczywiście tylna ściana. By natomiast malunek nie został zniekształcony przez przetłoczenia nadwozia, element ten został też specjalnie obudowany, otrzymując w pełni gładką osłonę, z ozdobną ramą na przyłącza do naczepy.

Efektem końcowym jest fioletowy DAF XG+ 530, z którego tylnej ściany spogląda piękny, śnieżnobiały samojed imieniem Baloo. Autorowi malunku udało się też oddać cechę charakterystyczną tej rasy, zwanej „uśmiechniętym psem północy”. Baloo ma więc lekko uniesione wargi na pysku, sprawiające wrażenie, jakby faktycznie się uśmiechał. A jakby tego było mało, przy obudowie tylnej ściany ukryto dodatkowe, białe oświetlenie, które skierowano na malunek, uwidaczniając go także po zmroku.

Abstrahując już od tuningu, prezentowany samochód zakupiony z myślą o trasach po Skandynawii oraz Niemczech, związanych między innymi z branżą koncertową i teatralną. Ciężarówka otrzymała przy tym kabinę z przygotowaniem dla jednego kierowcy, mając wyłącznie łóżko dolne i dodatkowe schowki umieszczone pod sufitem. Typowo po duńsku, kabinę pokryła też pikowana tapicerka, a listę opcji można naprawdę długo wymieniać. Przepastna kabina modelu XG+ pomieściła na przykład 32-calowy telewizor, kuchenkę mikrofalową, ekspres do kawy, czy też niefabryczny system audio marki Hertz, z 10-calowym subwooferem. Zastosowano też system obracania obu foteli, a także zestaw aż dwóch lodówek pod łóżkiem. Za to na zewnątrz zauważymy na przykład pełen zestaw kamer zastępujących lusterka, kominy układu wydechowego z rur o średnicy 5 cali (12,5 centymetra), ozdobną dokładkę pod zderzak przedni, czy oświetlenie złożone z 16 lamp zespolonych na zderzaku tylnym.