DAF XG+ po typowo włoskim tuningu – efekt lustra i specjalne, odlewane oklejenie

Zdjęcia: Acitoinox

Włoski tuning to zjawisko nie do pomylenia z niczym innym. Nigdzie indziej w Europie nie spotkamy bowiem takiej ilości dodatków z polerowanej blachy, czy tak błyszczących oklein na kabinach. Oczywiście może się to podobać lub nie, jak zresztą każda forma modyfikacji, ale jedna rzecz wydaje mi się niepodważalna – naprawdę trudno się za takim tuningiem nie obejrzeć, zwłaszcza we włoskim, słonecznym klimacie, gdzie wszystko wydaje się błyszczeć z wręcz podwójną siłą. Najnowszy projekt firmy Acitoinox doskonale to zaś potwierdza.

Ten producent typowo włoskich dodatków wziął ostatnio na warsztat nowego DAF-a XG+. Jak określili to sami Włosi, głównym założeniem ich modyfikacji było osiągnięcie „efektu lustra”, szeroko korzystając z polerowanej blachy nierdzewnej. Do tego dołożono specjalną folię na kabinę, z odlewanymi wzorami, mającymi tworzyć bardzo dynamiczne wrażenie. Wiele elementów zostało też po prostu polakierowanych, na różne odcienie koloru czerwonego, a przy okazji nadwozie uzupełniono o kilka niefabrycznych paneli. To między innymi bardzo rozbudowana osłona podszybia, osłona przeciwsłoneczna z dodatkowym reflektorami, czy spojler zderzaka przedniego, który Acitoinox wzorowało na tuningu holenderskim, ale uzupełniło typowo włoskim oświetleniem. Zwieńczeniem wszystkiego okazały się zaś specjalne koła, w których aluminiowe felgi marki Alcoa połączono z bardzo rozbudowanymi kołpakami.

Prezentowany DAF XG+ został wykonany na zamówienie firmy M.M. Transporti, mającej swoją siedzibę w Rzymie i wykonującej przewozy chłodnicze. Nowy ciągnik dołączył tam między innymi do Iveco Stralis zmodyfikowanego w tym samym stylu i będzie ciągał atrakcyjną naczepę marki Schmitz Cargobull. Ta ostatnia również otrzymała czerwony lakier z polerowanymi dodatkami, a ponadto została wyróżniona pełnym ospojlerowaniem podwozia.