DAF XF 530 w limitowanej wersji na Brazylię – 120 sztuk z wielkim spojlerem

W Europie tego modelu raczej nie zobaczymy już w limitowanej, fabrycznie tuningowanej wersji. W końcu DAF XF tej generacji – ostatni z kabiną typu Cabtec – jest już wycofywany z tutejszej sprzedaży. Niemniej w Ameryce ciężarówka dostała dosłownie drugą młodość, a jeden z tamtejszych importerów sięgnął właśnie po fabryczny tuning.

Omawianym rynkiem jest Brazylia, gdzie DAF ma bardzo krótką historię, ledwie w 2013 roku rozpoczynając tam sprzedaż, a jednocześnie też produkcję ciężarówek. Niemniej holenderska firma bardzo szybko zaczęła zdobywać popularność, a model XF 530 już w ubiegłym roku był drugim najczęściej kupowanym ciągnikiem w kraju (lepiej wypadło tylko Volvo FH 540). Dlatego DAF postanowił uczcić swoje wyniki, wydając serię specjalną na udane 10-lecie.

DAF XF Serie Especial został ogłoszony minionej jesieni, jako limitowana oferta 120 egzemplarzy. Dzisiaj można natomiast zobaczyć te pojazdy na zdjęciach, na co przykładem jest egzemplarz 063/120, zaprezentowany przez brazylijski portal branżowy „Midia Truck Brasil”.

Zdjęcia z „Midia Truck Brasil”:

Jak widać, brazylijski oddział DAF-a sięgnął po dodatki, które w europejskich wersjach limitowanych raczej nie występują. Mamy tutaj bowiem ogromny, lakierowany spojler pod przednim zderzakiem, a także połączenie układu osi 6×2, długiej ramy, pełnych osłon międzyosiowych i ozdobnej końcówki wydechu. Poza tym zastosowano jubileuszowe oklejenie, a także aluminiowe felgi z kołpakami, mające wąski układ, typowy dla brazylijskiego rynku.

Wewnątrz wersji Serie Especial też robi się ciekawie. Przede wszystkim, znajdziemy tam wyraźnie inne fotele, niż w DAF-ach tej generacji sprzedawanych w Europie. W tym przypadku dodatkowo uzupełniono je czarną tapicerką skórzaną i czerwonymi pasami bezpieczeństwa. Na desce rozdzielczej zamontowano stację multimedialną z dodatkowym ekranem, a ponadto przygotowano specjalny wzór zasłon, kolorystycznie pokrywający się z zewnętrznym oklejeniem.

Zdjęcia z katalogu:

Prezentacja filmowa: