Dachowanie zestawu z naczepą na trasie S5 – to prawdopodobnie był wystrzał

Zdjęcia opublikowali strażacy z OSP Wtelno.

Niebezpieczeństwa związane z wystrzałami ogumienia po raz kolejny dały się we znaki. Tym razem miało to miejsce na trasie S5 pod Bydgoszczą, gdzie dzisiaj przed południem doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku.

W zdarzeniu uczestniczyła Scania serii R z naczepą, przewożąca ładunek makulatury. Pojazd ten poruszał się trasą S5 w kierunku Gdańska i zaraz po minięciu MOP-u Szczutki gwałtownie odbił na prawą stronę. Ciężarówka przerwała przy tym bariery i staranowała latarnię, a w końcu też dachowała i zatrzymała na przydrożnym nasypie.

Jak podaje lokalny serwis Bydgoszcz998, relacjonujący pracę służb ratunkowych, prawdopodobną przyczyną zdarzenia był wystrzał opony. Taki sam scenariusz wskazuje się też w relacji świadków. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że kierowca Scanii przeżył dachowanie, doznał tylko niegroźnych obrażeń i wkrótce powinien dojść do siebie.

Na koniec jeszcze przypomnę, jak ogromne siły mogą towarzyszyć wystrzałom ogumienia. Doskonale uświadamia to poniższe nagranie z węgierskiej kamery autostradowej, omawiane w tym artykule. Dlatego też dbałość o właściwy stan ogumienia – nie tylko w zakresie bieżnika, ale też odpowiedniego ciśnienia, które zapobiega przegrzaniu opon – powinna mieć w tej branży najwyższy priorytet.

https://www.youtube.com/shorts/L3FOpZDGIAs