Wystrzał na przednim kole ciągnika – zestaw przeciął całą szerokość autostrady

Jedna z kamer węgierskiego zarządu dróg uwieczniła prawdziwy koszmar zawodowego kierowcy. Mowa tutaj o wystrzale opony na przednim lewym kole, po którym trudno zachować jakąkolwiek kontrolę nad pojazdem.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia bieżącego roku, na autostradzie M3 łączącej Budapeszt z miastem Nyíregyháza. Ciężarówka poruszała się po zupełnie prostym odcinku drogi, gdy nagle odbiła gwałtownie na lewo, wprost na bariery rozdzielające jezdnie. Pojazd przeciął przy tym oba przeciwległe pasy, a w końcu też wypadł z autostrady, taranując zewnętrzny rząd barier.

Kierowcy ciężarówki na szczęście nic poważnego się nie stało. Mężczyzna otrzymał bardzo szybką pomoc ze strony przypadkowych świadków, którzy pomogli mu opuścić kabinę. Poszkodowana nie została też żadna inna osoba, gdyż udało się uniknąć zderzenia z jakimkolwiek pojazdem.

Film wyraźnie pokazuje przyczynę tego zdarzenia – to wystrzał opony na przedniej osi ciągnika. W okresie letnim prawdopodobieństwo tego typu zdarzeń jest niestety bardzo wysokie, jako że wystrzał zwykle wynika z przegrzania ogumienia. Dlatego też latem szczególnie należy dbać o odpowiednio wysokie ciśnienie z oponach, by nie nabrały one zbyt wysokiej temperatury.

Omawiane nagranie:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Magyar Közút Nonprofit Zrt. (@magyarkozut)