OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Listopad, 2014

Od czego zacząć zakładanie firmy transportowej i z jakimi formalnościami należy się liczyć

renault_magnum_uzywana_ciezarowka

Zakładanie firmy przewozowej

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule zależy od wielu czynników. Podstawowy wariant firmy transportowej może pochłonąć na starcie nawet 70 tys. zł. W jaki sposób założyć przedsiębiorstwo przewozowe?

Firma transportowa krok po kroku

Zakładanie firmy transportowej należy rozpocząć od zdobycia kapitału niezbędnego na zakup floty, licencji oraz na zabezpieczenie finansowe. Konieczne jest również zgromadzenie kompletu dokumentów (różnych w zależności od rodzaju działalności oraz posiadanej floty). Następny krok to rejestracja firmy w CEIDG lub KRS (jeśli zakładamy spółkę).

Kliknij Tutaj: http://www.trans.eu/pl/aktualnosci/jak-zalozyc-firme-transportowa i dowiedz się więcej na temat zakładania oraz zarobków firmy transportowej. Po kliknięciu nastąpi przekierowanie do artykułu przygotowanego przez System Trans.eu

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. zzx napisał(a):

  Pani redaktor zapomniała o kapitale na start, a już napisała o zyskach oczywiście osiąganych przy użyciu tej “wspaniałej giełdy”.
  Dawno temu proponowałem by logintrans założył sobie własną firmę transportową, ale bez echa za to usilnie namawia innych.
  Na portalu waga ciężka ostatnio było pytanie od ochotnika, który chce założyć własną firmę proponuję przeczytać i skalkulować czy możliwe jest osiągnięcie takiego zysku.

  • pete379 napisał(a):

   Bez pieniędzy na 90 dni- paliwo, wypłaty kierowcy, ZUS, skarbówka i “górka” na części i materiały eksploatacyjne nie ma co zaczynać.
   Z samej giełdy się nie wyżyje, trzeba mieć dobrego klienta gotówkowego labo na krótki termin płatności. Na giełdzie zjedzą “świeżaków” “pseudospedytorzy” liczący kilometry przez google maps bez zaokrągleń na margines błędu mapy, niebotyczne kary za rzekome opóźnienia, obciążenia “do wysokości frachtu”. Do tego uwaga największy absurd… “doręczenie dokumentów przewozowych wraz w faktura w ciągu 7 dni od wykonania usługi jest warunkiem płatności”- takie postanowienia “złodziejspedy” wykorzystują nagminnie, a jest nielegalne i w sumie powinno być ścigane przez UOKiK, bo podstawą do zapłaty jest dokument dostawy i faktura na ustaloną kwotę, a nie wymysł gównarzerii po studiach logistycznych, które nic nie dają.
   Gorzka prawda o polskim transporcie.

 2. Bob napisał(a):

  Główny problem to terminy płatności i sama płatność. A te całe giełdy to raczej z braku laku albo gdy samochód chce się ściągnąć.

 3. janusz76 napisał(a):

  Na samym początku należy się skupić na licencji transportowej :
  http://www.abc-szkolenia.com/audyt-doradztwo-adr-i-tsl/zakladanie-firmy-transportowej/

  bez tego ani rusz.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.