Ciężarówka zsunęła się na śliskim parkingu, dwa busy wyciągnęły ją z opresji

Wraz z nadejściem zimy, z zasypanych dróg docierają pokrzepiające sceny. Można sobie przypomnieć o branżowej solidarności, niezależnej od wielkości samochodu, czy pochodzenia kierowcy.

Wszystko rozegrało się na parkingu Sandsjöbacka, przy wspólnym odcinku szwedzkich autostrad E6 oraz E20, nieopodal Göteborga. Dwa samochody ciężarowe nie mogły opuścić tam placu, gdyż zaśnieżona nawierzchnia okazała się zbyt śliska. Scania serii R miała problem z ruszeniem na niewielkim wzniesieniu, natomiast MAN TGA zsunął się z tego wzniesienia w kierunku rowu.

Z pomocą przyszli inni kierowcy, wraz z niepozornym, ale jak się okazało bardzo dzielnym sprzętem. Były to dwa egzemplarze Renault Master do transportu dalekobieżnego, z kołami obutymi w łańcuchy. Ich kierowcy – Czytelnik Krzysztof oraz jego kolega z Ukrainy – zdołali wjechać między ciężarówki, ustawiając się przed nimi i rozpoczynając atrakcję ratunkową.

Wspólnymi siłami, chwytając za ciągnik oraz naczepę, dwa busy wyciągnęły z opresji MAN-a. Dokładnie tę scenę możecie zobaczyć na poniższym filmie. Następnie na holowanie mogła liczyć także Scania i w końcu obie ciężarówki zdołały wyjechać z placu. Za taką bezinteresowną pomoc należy się naprawdę ogromne uznanie.