OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 24 Październik, 2018

Ciężarówka zjechała na parking ze środkowego pasa – wyjaśnienie śmiertelnego wypadku na A3

W nawiązaniu do tekstów:

25-letni kierowca zginął w najechaniu na tył – jak widać, radary nie do końca rozwiązują problem

Rejestratory samochodowe w Niemczech “prawie” legalne – nagrania można prezentować w sądzie

Przypadkowi świadkowie pomogli policji w wyjaśnieniu poniedziałkowego wypadku na niemieckiej autostradzie A3. Dwóch kierowców najpierw przekazało nagranie z wideorejestratora, a następnie też pomogło znaleźć winnego.

W poniedziałek po południu, nieopodal Königswinter, najechały na siebie cztery ciężarówki. Ostatnia z nich uderzyła z ogromną siłą, a jej 25-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. Według najnowszych doniesień, w kabinie pojazdu siedział też 48-letni ojciec kierowcy. Przeżył on zdarzenie, lecz został bardzo poważnie ranny.

Dlaczego natomiast ciężarówki tak gwałtownie zahamowały? Winny miał być kierowca piątego zestawu, poruszający się środkowym pasem. W ostatniej chwili postanowił on zjechać na Autohof Bad Honnef, przecinając prawy pas ruchu i mocno przy tym hamując.

Manewr ten zmusił do gwałtownego hamowania 57-letniego kierowcę ciężarówki. Udało mu się w porę zatrzymać, lecz za nim gwałtownie hamowały trzy kolejne zestawy. Kierowca ostatniej Scanii niestety nie zdążył zrobić tego na czas i tak doszło do tragedii.

Jak wspomniałem, kierowcę, który gwałtownie zjechał ze środkowego pasa, udało się już znaleźć. Stał on na parkingu tuż przy miejscu zdarzenia, mogąc przyglądać się akcji ratunkowej. Rozpoznali go zaś świadkowie wypadku, którzy wjechali na ten sam parking.

Świadkami okazało się dwóch kierowców ciężarówek, przewożących materiały niebezpieczne. Jeden z nich dysponował wideorejestratorem, na którym uwiecznił przebieg zdarzeń. Przekazał on policjantom kartę pamięci, by mogli oni odtworzyć moment wypadku.

Co więcej, z uwagi na obecność materiałów niebezpiecznych, obu kierowcom polecono opuszczenie miejsca zdarzenia. Najłatwiej było to zrobić poprzez skierowanie ich pojazdu na Autohof Bad Honnef. Tam, wraz z zarządcą parkingu, mężczyźni zaczęli rozglądać się za ciężarówką, która mogła spowodować gwałtowne hamowanie. W ten sposób trafili na właściwy zestaw, a także jego 23-letniego kierowcę.

Mężczyzna, który wykonał gwałtowny manewry, zmusił innych na nagłego hamowania i pośrednio doprowadził do śmiertelnego najechania na tył, został już zatrzymany. Policja zatrzymała mu prawo jazdy, a sprawę przejęła prokuratura.

Ten wpis ma 24 komentarzy

 1. wp@wp.pl napisał(a):

  W Polandii winnym byłby ten, który najechał. “Nie zachowanie właściwego odstępu”, bo tak byłoby najłatwiej i najszybciej.

 2. Timi napisał(a):

  I złamany ku..s dalej chodzi po świecie a niewinnego młodego chłopaka nie ma…

 3. jarek napisał(a):

  dobrze że są kamerki bo gnojowi by się udało nie odpowiadać za spowodowanie wypadku.

 4. Gruby vassink napisał(a):

  Byłyby odstępy nie byłoby tematu

 5. BULEK Z VOSA napisał(a):

  Filipie Masz jakieś info z wypadku w belgii miedzy tournai a gent, brały w nich udział kilka ciężarówek i bus

 6. Rafał napisał(a):

  Może i odstępy były ale ustawowe a to zdecydowanie za mało

 7. kamil napisał(a):

  A o narodowości sprawcy nic nie wiadomo. Dlaczego?

 8. Madmax napisał(a):

  A Niemcy czepiają się kamerek w samochodzie, twierdząc, że jest to nielegalne, i karać chcą za to. Gdyby nie to, to ten gnój pozostał by bezkarny, gdzie przyczynił się do śmierci drugiego człowieka. Właściwie to ja spowodował.

 9. Jan napisał(a):

  następny super driver
  rocznik 1995 (…)
  gówniarze co jak szaleją osobowkami to samo później robią wsiadajac do ciężarówek

 10. Karol napisał(a):

  Co wy za durnoty piszecie z tymi odstępami. Co róż jak wyprzedza mnie ciężarówka na niemieckiej autostradzie robi 10 metrów odstępu i wjeżdża mi przed kabinę na mój pas Teraz założyć że jak tylko się przedemnie schowa i będzie musiał odrazu mocno hamowac ja nie wyhamuje bo przed chwilą wjechał mi gościu przed maskę to też napiszecie że to moja wina????? Że nie zachowałem odstępu???? To jak ktoś mnie wyprzedza i wchodzi mi przed nos 10 metrów to ja muszę odrazu hamować żeby się zrobił odstęp???!!! Nie ktorych na tym forum ponosi. Czasem nie da się tego czytac. I mi tu śmierdzi właśnie taką sytuacją. Przypomniał sobie debil że musi zjechać że środkowego pasa na autohofa i wymusił hamowanie.

 11. Adiq napisał(a):

  Powiedz mi da się większy odstęp utrzymać w Niemczech? Jak tylko chcesz odstęp zrobić to ktoś cię wyprzedza i tak cały czas

 12. Tomek napisał(a):

  To nie jest kwestia nie trzymania odstepu tylko nieuwagi. Żeby tak zniszczyć kabinę Scania musiała najechac na naczepę, ktora już stała w miejscu. Tylko nie rozumiem jednego. Ok. ktoś komuś zajechał drogę i ten drugi musiał hamować. Ale czy musiał hamować aż do zera? Przecież ten pierwszy pojazd musiał poruszać się szybciej skoro był na lewym pasie no i zjechał z autostrady nie zatrzymując się.

 13. Dawid napisał(a):

  Racja może kierowca przesadził z hamowaniem, nie raz widzi się przesadę w reakcji na zagrożenie. A filmik ten szofer mógł zgrać i wrzucić do neta, to mogło by wszystko wyjaśnić.

 14. Klopot napisał(a):

  Jak już kiedyś wspomniałem jeżdżę 7 letnim autem wiec nie wiem. Ale chcę się dowiedzieć jak działa asystent hamowania – w osobowkach (grupa VAG) jak czasem chwyci krawędź lawety to hamuje do zatrzymania bez odwołania i tak naprawdę ostrzeżenia. Stąd się zastanawiam czy to właśnie nie ten piękny system zaczyna pokazywać “ząbki” ze ten pierwszy po ominieciu idioty nie mógł kontynuować, tylko system go dochamowal do zera.

 15. kierowcapoznan napisał(a):

  Z durnymi komentarzami proszę wrócić na ET.

 16. Kiero napisał(a):

  ….. Odnośnie kamerki…. W Austrii pewnie by tego jako dowodu nie uznali a więcej… Dowalili za to że nagrywa sz….. To dopiero abstrakcja…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.