OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 26 Luty, 2015

Ciężarówka przeładowana o ponad 117 ton! Actros 4048 z przyczepą wiózł w Kenii materiały budowlane

kenia_ciezarowka_171_ton_przeladowana_117_ton_actrosMercedes-Benz chyba powinien wypłacić jakiejś kenijskiej firmie transportowej niezłą sumkę za reklamę. Oto bowiem w Afryce zatrzymano samochód ciężarowy, który był przeładowany o ponad 117 ton! Pojazdem tym był właśnie Mercedes, a konkretnie model Actros w afrykańskiej konfiguracji 4048, oczywiście z napędem 6×4, silnikiem V8 i solidną, czteroosiową przyczepą. Całość, wraz z wyładowanymi materiałami budowlanymi kontenerami ważyła 171 ton, podczas gdy maksymalna dopuszczalna masa całkowita tego zestawu nie powinna przekroczyć 54 ton. To natomiast oznacza, że jeden zestaw ważył tyle co ponad trzy legalnie załadowane ciężarówki, a także porównywał pod względem masy niejednemu “gabarytowi” z ponadnormatywnym ładunkiem.

Pomarańczowa ciężarówka została zatrzymana na przedmieściach Nairobi, stolicy Kenii. Zważono ją na stacjonarnym punkcie kontrolnym, okazało się, że pojazd nie jest przeładowany i tym samym puszczono go dalej. Podejrzenie policjantów wzbudził jednak fakt, że zaraz po opuszczeniu wagi maszyna nie udała się prosto do celu, a zjechała na doładunek, o czym ktoś ich szybko poinformował. Funkcjonariusze postanowili więc znaleźć pojazd i zawrócić go z powrotem na wagę. I właśnie tam urządzenie ważące wskazało szokujący wynik dokładnie 171 ton i 300 kilogramów!

Kara za to przewinienie była liczona w setkach tysięcy… szylingów kenijskich. Właściciel ciężarówki zapłaci teraz ich łącznie 400 tys. co w przeliczeniu na złotówki oznacza 16 tys. złotych. To naprawdę niewiele, zwłaszcza, że na przykład paliwo i chleb mają w tym kraju porównywalne ceny jak w Polsce.

Dla miłośników angielskiego z nietypowym akcentem, film z oświadczeniem kenijskiej policji:

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. waw napisał(a):

  Mnie sie podobają blokady na przednie koła:):) na Kłodke:P

 2. adas napisał(a):

  ciekawe ile nasze dzielne krokodyle by naliczyli mandatu?

 3. Viking napisał(a):

  Popraw tego babola!
  W tytule, że przeładowany o 171 ton, a w artykule kilkakrotnie jest napisane, że cały zestaw tyle ważył!

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Ale przecież w tytule jest: “Ciężarówka przeładowana o ponad 117 ton! Actros 4048 z przyczepą wiózł w Kenii materiały budowlane”, czyli wszystko się zgadza?

 4. Viking napisał(a):

  Ehh – zwracam honor! Za długo za kółkiem!

 5. Przemek napisał(a):

  Gdzie te 117 ton??? Kontenery tego rodzaju to około 2,5-3,5T, towar nie wydaje się wysoko spietrowany…

 6. Zip napisał(a):

  Mercedes 4048 to nie jest v8 tylko v6

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.