OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 29 Styczeń, 2018

Ciągnik siodłowy 10×10 do przewozu złota – ma 150 ton ładowności i poradzi sobie na północy Kanady

Pod koniec 2017 roku kanadyjska firma Dramis Mining Trucks, wyspecjalizowana w produkcji ciężarówek kopalnianych, zaprezentowała swój najnowszy model. Pojazd ma napęd typu 10×10, a przy tym – co ciekawe – okazuje się ciągnikiem siodłowym.

Dramis D150T został przygotowany z myślą o konkretnym kliencie, zajmującym się wydobyciem złota. Surowiec ten jest bardzo ciężki, przez co dwie naczepy, o pojemności 40 m3 każda, mieszczą go aż 150 ton. Ponadto wydobycie w tej konkretnej firmie oznacza pracę w bardzo trudnych warunkach. Każda trasa mierzy niemal 150 kilometrów, nie brakuje 8-procentowych wzniesień, a nawierzchnia to po prostu usypane kamienie. Wszystko na samej północy Kanady, gdzie temperatury spadają do -45 stopni Celsjusza.

Aby poradzić sobie z takimi warunkami, Dramis D150T posiada napęd na aż pięć osi. Koła wprawiane są w ruch przez silnik marki Cummins, model X15 o mocy 605 KM. Allison dostarczył całkowicie automatyczną skrzynię biegów, zawieszenie tylnych osi jest pneumatyczne, a kabinę oraz ramę wyprodukował Kenworth. Te ostatnie pochodzą ze specjalistycznego modelu C500, opisywanego poniżej:

Europejska naczepa, amerykański ciągnik, 340 ton masy zestawu, a wszystko w Kambodży.

ciagnik_siodlowy_10x10_dramis_d150t_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

  1. olsen napisał(a):

    nom…. a ja na 4 ośkę załadowałem 38T.mokrego materiału i wydawało mi się,że kozak jestem…. tyle, że mój MAN aż jęczał.

  2. carl99 napisał(a):

    Jak na takiego kolosa to by się mogło wydawać że te 600 kucy to trochę mało…

  3. dono napisał(a):

    Troche to nieprecyzyjne okreslenie “do przewozu zlota”. Jak juz to, do urobku w kopalni zlota, z ktorego dopiero sie odzyskuje zloto. Samego kruszcu jest tam moze 0,5% albo mniej.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.