Cały konwój ciężarówek z prezentami dla dzieci – Drogowi Mikołajowie znowu w akcji

Już po raz czwarty Drogowi Mikołajowie sprawili niespodziankę dzieciom. Tegoroczny finał akcji miał miejsce w sobotę, 17 grudnia, a wsparcie trafiło do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej.

Drogowi Mikołajowie to fundacja powołana do życia przez grupę pracowników branży transportowej, w tym w większości kierowców ciężarówek. Wspólnie prowadzą oni internetowe zbiórki, organizują charytatywne akcje oraz szukają sponsorów wśród branżowych przedsiębiorstw. Wszystko po to, by tuż przed Bożym Narodzeniem dostarczyć pomoc do potrzebującego ośrodka, robiąc to jak na transportowców przystało. Finał każdej akcji rozpoczyna się więc od konwoju samochodów ciężarowych, które dostarczają na miejsce dary, a jednocześnie służą za uroczystą oprawę. Można przy tym spotkać zarówno same ciągniki, jak i pojazdy ze specjalistycznymi zabudowami lub naczepami, a tegoroczna edycja ściągnęła nawet ciężki, trzyosiowy żuraw samobieżny marki Liebherr.

W ramach trwającej od kilku miesięcy zbiórki udało się zebrać kwotę okrągłych 100 tys. złotych. Pozwoliło to zakupić takie dary, jak nowe komody do sypialni, obfity zestaw sprzętu sportowego, pełen wózek gier planszowych, zestawy świątecznych podarunków dla podopiecznych i personelu, cztery rowery trójkołowe, dwie tablice multimedialne z projektorami, bony do marketu budowlanego (z myślą o remoncie łazienki), a także traktorek do koszenia trawy marki Stihl. Ten ostatni ułatwi wykorzystanie terenów zielonych, które znajdują się tuż przy ośrodku, na naprawdę potężnej działce. Do tego doszły też dary ufundowane bezpośrednio przez sponsorów, jak na przykład wymiana czternastu łóżek w internacie dzięki firmie Comforteo, dostawa dwóch stołów do tenisa stołowego od firmy Hegelmann, czy ładunek chemii i żywności długoterminowej od firm Action oraz Vos Logistics.

Na koniec warto dodać, że to nie była jedyna tegoroczna akcja Drogowych Mikołajów. Tydzień przed finałem zorganizowano bowiem spotkanie na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Środzie Śląskiej, gdzie również prezentowano trzy ciężarówki, a przy okazji zwiększano zainteresowanie fundacją. Już w najbliższych dniach Mikołajowie udadzą się natomiast do schroniska dla zwierząt, by również i tam dostarczyć świąteczne prezenty.

Ekipa drogowych Mikołajów:

Artur Szymański
Marek Zwolski
Bartłomiej Patora
Maciej Rosik
Łukasz Rzymski
Przemysław Zalewski
Damian Cięciała
Patryk Augystyniak
Artur Rzemyk
Michał Rukawisznikow
Adam Orłowski
Julia Romanowicz

Firmy, które udzieliły wsparcia:

Grupa DBK
ESA Trucks Polska
MMJ Transport Solutions
Dębicki Transport
Dźwigi.pl
Comforteo
Sachs Trans
Volvo Trucks Długołęka
Hegelmann Polska
Gulf Oil
TransShop.eu
Transporeon
Tom-Tech
Repiński Transport
Horpol
Fundacja Truckerslife
Schmitz Cargobull
Schwarzmuller Polska
Hydrofast
Autoryzowany dealer Stihl w Środzie Śląskiej
Strona „Transport Leśny”
Rekord Hale Namiotowe