Budowlana ciężarówka po fabrycznym tuningu w Polsce – jubileuszowy TGS Lion S

Powyżej: 5-tysięczny MAN z Centrum Modyfikacji oraz pracownicy zakładu

Wraz z rozbudową za około 200 milionów euro, zakończoną wiosną bieżącego roku, fabryka MAN-a w Niepołomicach nie tylko kilkukrotnie zwiększyła swoje moce produkcyjne, ale też zaczęła przygotowywać bardziej nietypowe pojazdy. Otwarto tam bowiem Centrum Modyfikacji, odpowiadające za tworzenie ciężarówek na szczególne zamówienie. Jak natomiast wyglądają efekty takich pracy, to możemy zobaczyć na przykładzie jubileuszowego, 5-tysięcznego egzemplarza, który opuścił niepołomicki zakład w minioną środę, 22 listopada.

W tej jubileuszowej roli wystąpił MAN TGS Individual Lion S, czyli terenowa ciężarówka po fabrycznym tuningu, wykonywanym właśnie w Centrum Modyfikacji w Niepołomicach. Pojazd otrzymał pełną charakterystykę budowlanego podwozia, ze zwiększonym prześwitem, stalowym zderzakiem, czy osłonami na reflektory, a jednocześnie pakiet Individual Lion S dołożył mu specjalny odcień szarego lakieru, czarne felgi, czarny katalizator, czerwone detale na nadwoziu, a także matowe emblematy. Na dachu pojawił się zestaw czterech dalekosiężnych reflektorów marki Hella, a w środku zastosowano czarno-czerwone pokrowce ze skóry, czy nawet czerwone pasy bezpieczeństwa. Wszystko to możecie zobaczyć na zdjęciach, które zamieściłem pod tekstem.

Omawiany, jubileuszowy egzemplarz, dodatkowo został wyróżniony pełnym pakietem kamer zastępujących lusterek. System MirrorCam działa tutaj tak samo jak w szosowych MAN-ach, a więc składa się z narożnikowej kamery z przodu nadwozia oraz podwójnych kamer nad drzwiami kierowcy i pasażera. Jeśli natomiast chodzi o samą wersję Individual Lion S, to jest ona rozwinięciem projektu, który już kilka lat temu przygotowano dla modelu TGX. Więcej na ten temat przeczytacie na przykład w następującym artykule: Kompletnie wyposażony MAN TGX Individual Lion S dla polskiego przewoźnika

MAN TGS Individual Lion S na przykładowych zdjęciach: