OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 20 Sierpień, 2018

Bosch chce masowo produkować silniki elektryczne do lekkich ciężarówek – to kolejny znak czasów

Kolejni światowi producenci dostosowują swoją ofertę do boomu na elektryczną motoryzacyję. Doskonałym przykładem może być firma Cummins – przez dziesiątki lat słynąca ze świetnych silników diesla, a teraz pracująca także na silnikami elektrycznymi (wyjaśniałem to tutaj). Najnowszy przykład stanowi zaś Bosch, który właśnie opublikował bardzo ciekawe zapowiedzi.

Bosch już w 2019 roku zamierza wprowadzić do oferty całą gamę napędów elektrycznych. Będą to układy przeznaczone dla ciężarówek oraz aut dostawczych, o DMC od 2 do 7,5 tony. Środowiskiem pracy tych maszyn mają natomiast być centra dużych miast. Zdaniem Boscha, już wkrótce zapotrzebowanie na takie napędy będzie bardzo duże, chociażby z uwagi na miejskie ograniczenia w ruchu pojazdów spalinowych.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że Bosch ma ogromne szanse na sukces. To właśnie ta firma stoi bowiem za elektrycznym napędem dla pojazdów marki StreetScooter, masowo używanych przez grupę DHL Deutche Post. Również Bosch opracowuje napęd elektryczno-wodorowy dla amerykańskiej firmy Nikola Motor Company, pracującej nad rewolucyjnymi ciągnikami i mającej już klientów na setki egzemplarzy.

Tak prezentuje się Nikola One z silnikiem marki Bosch:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Jk napisał(a):

  Jedynym problemem są jak zwykle baterie. Aż się nie chce wierzyć, że nadal nie ma lepszych, wydajniejszych, szybciej ładujących się. Tyle razy już było trąbione o rewolucyjnych bateriach i nadal nic na rynku nie ma.

 2. HOBO napisał(a):

  Oczywiscie ze są lepsze baterie.Zobacz historie aut elektrycznych w Kalifornii.
  Spowodowano plajtę fabryki baterii a potem kupił ją shell i cisza. A poza tym szef Leksus-a powiedział parę tygodni temu ze wycofują się z produkcji aut elektrycznych ze wzgledu na baterie i brak ekologii, do czasu UDOSTĘPNIENIA nowych technologii.

 3. God napisał(a):

  Czyli Morawiecki ma rację stawiając na elektromobilność!

  • cmldn napisał(a):

   Elektromobilność tak, ale nie w Polsce. U nas na każde 10 tyś. nowo rejestrowanych aut z silnikiem spalinowym przypada 12 z elektrycznym, a np. w Holandii 317. (Dane na podstawie raportu portalu wysokienapiecie.pl). Głupi naród jeszcze nie zauważył że PISowskie pomysły sa tylko po to by wyciągnąć kasę z naszych kieszeni…

 4. fusiar napisał(a):

  Jest wiele technologii budowy super wydajnych baterii o wiele lepszych niż li-ion, są one jednak mało stabilne i niebezpieczne coś w stylu zapalających się Samsungów. Zbyt wiele energii skumulowane w małej objętości jest naprawdę niebezpieczne. Ogniwo 18650 powszechnie stosowane w bateriach laptopowych wykorzystane w nieodpowiedni sposób też potrafi wybuchnąć

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.