BMC Tugra debiutuje we Francji – czy na tym rynku uda się mocniej zaistnieć?

BMC to turecka marka ciężarówek, która od niedawna próbuje swoich sił na unijnym rynku. Jej najnowszy model Tugra w 2021 roku zadebiutował w Hiszpanii oraz w Holandii, natomiast rok później wprowadzono go do sprzedaży w Polsce. I choć w żadnym z tych krajów nie udało się zdobyć większej popularności, dotychczas dostarczając co najwyżej pojedyncze egzemplarze, BMC nie zaprzestaje unijnej ekspansji, przygotowując debiut w kolejnym kraju.

Tym kolejnym krajem jest Francja, gdzie BMC Tugra przechodzi właśnie przygotowywania do sprzedaży. Trwają finalizacje umów z tamtejszymi dealerami, a plany na rok 2024 przewidują dostarczenie około 150-200 sztuk. Zapowiedziano też, że francuska oferta obejmie siedem różnych wersji, w tym dwa warianty dalekobieżnych ciągników, trzy podwozia szosowe i dwa podwozia uterenowione.

W dużym skrócie podam, że model Tugra łączy w sobie kabiny tureckiego projektu, o niskim lub średnim dachu, a także silniki pozyskiwane od Iveco, łączone ze skrzyniami biegów ZF-a. Ogólny charakter pojazdu ma być budżetowy, znajdując swoje odzwierciedlenie zarówno w cenie, jak i w wyposażeniu. Warianty uterenowione otrzymują napęd tylko na tylne osie. Więcej na ten temat możecie przeczytać w ubiegłorocznym artykule: Nowy ciągnik na polskim rynku – BMC Tugra w szczegółach, na filmie i na zdjęciach

Wnętrze modelu Tugra w wersji z wyższą, sypialną kabiną: