OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 24 Czerwiec, 2015

Bawaria wprowadza regularne kontrole na granicy z Austrią i radzi innym landom, aby zrobiły to samo

calais_przeszukiwanie_ciezarowek_piesNiemcy chyba nie żartowali z wprowadzaniem kontroli granicznych, zapowiadanych TUTAJ. Rząd Bawarii właśnie poinformował, że wprowadzi słowa w czyny i od pierwszego lipca pięciuset policjantów będzie pilnowało obszarów graniczących z Austrią, przez które prowadzą kanały przesyłania ludzi z południa Europy oraz z Bliskiego Wschodu. Co więcej, Bawarczycy zaapelowali przy okazji do władz innych landów, aby te wprowadziły podobne środki bezpieczeństwa, tym samym organizując kontrole na granicach całych Niemiec.

Dlaczego akurat Bawaria była tutaj pierwsza? Ma to związek z kontrolami prowadzonymi w ostatnich dniach na jej terenie z uwagi na szczyt G7, co opisywałem już TUTAJ. W trosce o bezpieczeństwo uczestników szczytu, granice Niemiec, w tym także te bawarskie, były tymczasowo pilnowane przez funkcjonariuszy, co natomiast okazało się mieć zaskakujące skutki – policjanci szybko odkryli ogromny masowy przepływ imigrantów, zatrzymując przy tym licznych przemytników ludzi.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że zgodnie z postanowieniami traktatu w Schengen kraje Unii Europejskiej nie mają prawa wprowadzać kontroli granicznych wewnątrz związku. Jak jednak powszechnie wiadomo, europejskie prawo rzadko kiedy jest dla Niemców jakimkolwiek wyznacznikiem tego co słuszne. I w tym przypadku chyba naprawdę trudno się im dziwić…

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Bob napisał(a):

  Bez jaj już dziś nie jest wielką tajemnicą iż niemiecka młodzież w szkole to mniejszość. Większość to muzułmanie więc po co te szopki takie desperackie akcje robią jeszcze 10-15 lat i niemiaszków nie będzie.

 2. Typowy Andrzej- szofer napisał(a):

  Panie Redaktorze- błąd merytoryczny. Państwa strefy Schengen posiadają traktatowe uprawnienia do tymczasowego wprowadzenia kontroli, jeżeli występuje szczególne zagrożenie, każde Państwo ma prawo tymczasowo przywrócić kontrole graniczne. A że Niemcy są państwem federacyjnym, każdy land w zakresie bezpieczeństwa korzysta z przyznanej mu dyskrecjonalności. Więc Panie Redaktorze, wszystko odbywa się tutaj zgodnie z prawem UE.

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Kontrole wprowadzone przez Bawarię prawdopodobnie nie są zgodne z definicjami tymczasowych kontroli.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.