Aż 22 nowe wozy strażackie dla ratowników z Madrytu, mające pracować w trudno dostępnym terenie

madryt_22_wozy_strazackie_renault_1

Aż 22 nowe wozy strażackie przekazane strażakom z jednego miasta – oto zamówienie, które trafiło się firmie Renault Trucks na terenie Hiszpanii. Mowa tutaj o ciężarówkach z serii D, przeznaczonych dla straży pożarnej z Madrytu i zabudowanych przez firmę ITURRI, będącą liderem hiszpańskiego rynku nadwozi gaśniczych.

Wszystkie 22 samochody mają dokładnie tę samą konfigurację, łączącą napęd na cztery koła, 14-tonowe DMC oraz 280-konny silnik Euro 6. Sama zabudowa bazuje zaś przede wszystkim na 3080-litrowym zbiorniku, z czego około 500 litrów przeznaczone jest na ochronę samego pojazdu, spryskując wodą jego najbliższe otoczenie i chroniąc koła oraz kabinę przed płomieniami. Wyposażenie tego typu było natomiast o tyle istotne, że w okolicach Madrytu nie brakuje pożarów wybuchających w trudno dostępnych miejscach, gdzie tak samo ciężko wjechać, jak i wyjechać.

madryt_22_wozy_strazackie_renault_4 madryt_22_wozy_strazackie_renault_3 madryt_22_wozy_strazackie_renault_2 madryt_22_wozy_strazackie_renault_5 madryt_22_wozy_strazackie_renault_6