Actros L Edition 3 został już wyprzedany – zamówienia objęły wszystkie 400 sztuk

Choć od kilku miesięcy w branży mówi się głównie o kryzysie, klientów na luksusowy, limitowany wariant ciężarówki okazało się nie brakować. Mercedes-Benz właśnie bowiem poinformował, że Actros L Edition 3 został całkowicie wyprzedany.

Oficjalna premiera tej limitowanej wersji miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, przy okazji targów w Hanowerze. Wtedy też ogłoszono zbieranie klientów na 400 bardzo bogato wyposażonych egzemplarzy. Każdy z nich miał mieć wnętrze o układzie salonki, pokryte specjalnie przygotowaną tapicerką, w kolorze „beżu migdałowego”. Przewidziano tam też najszerszy, 90-centymetrowy wariant łóżka górnego, okleinę deski rozdzielczej imitującą włókno węglowe, czy pełen zestaw systemów elektronicznych. Z zewnętrz Edition 3 wyróżniono zaś dodatkowymi reflektorami LED w osłonie przeciwsłonecznej, emblematami z ciemnego chromu, kołpakami ze stali szlachetnej, a także specjalnym oklejeniem.

Informacja o wyprzedaniu wszystkich 400 egzemplarzy pojawiła się w dniu wczorajszym, a więc niemal równy rok po premierze. Wiadomo też, że Edition 3 zdołał dotrzeć do Polski, co pokazywałem już pod koniec maja bieżącego roku, w konfiguracji 1851 GigaSpace, pod naczepy typu mega (zapraszam tutaj). A tymczasem dokładnie za mniej niż miesiąc, 10 października, Actros L ma zostać zaprezentowany w nowym wydaniu, z wyraźnie zmodernizowaną kabiną. Jest więc bardzo możliwe, że już za miesiąc obwieszczona zostanie kolejna wersja limitowana, na przykład o nazwie Edition 4.

Dodatkowe zdjęcia wyprzedanego wariantu: