350 egzemplarzy nowego Volva FH – ogromne zamówienie zaraz po rynkowej premierze

Zmodernizowane Volvo FH znalazło już co najmniej jednego dużego klienta. Zaledwie dni po rozpoczęciu oficjalnej sprzedaży, hiszpańska firma Grupo Fuentes miała zamówić już 350 egzemplarzy.

Grupo Fuentes wykorzysta nowe ciężarówki w transporcie krajowym oraz międzynarodowym, wykonywanym z naczepami chłodniczymi. Dołączą one do floty ponad tysiąca zestawów, w dużej mierze ją odmładzając. Jednocześnie Volvo Trucks stanie dominującą marką w tej firmie, przerastają swoją liczebnością ciężarówki marki MAN oraz Scania.

Charakterystyczne oklejenie Grupo Fuentes:

Jakie konkretnie wybrano konfiguracje, tego oficjalnie nie podano. Wiadomo jedynie, że wszystkie ciężarówki zostaną dostarczone w wersji I-Save, a więc z silnikiem doposażonym w układ turbo compound. Rozwiązanie to daje dodatkowe 300 Nm momentu obrotowego, zwiększając dynamikę na podjazdach i pozwalając na późniejsze zmiany biegów. To zaś ma oznaczać o 10 proc. niższe spalanie niż w samochodach bez pakietu I-Save.

Czym różni się nowe FH od dotychczasowego modelu? Odpowiedź w tym artykule: Nowe Volvo FH w praktyce – opis zmian oraz filmowa prezentacja polskiego “demo”