30 Mercedesów Arocsów z napędem 8×8 – duże zamówienie dla firmy budującej drogi

Firma budowlana PHUB Piotr Pawlica, mająca swoją siedzibę nieopodal Białej Podlaskiej, jest akurat na etapie rozszerzenia floty. Mamy więc jeden z tych rzadkich momentów, gdy obok siebie będzie można zobaczyć nawet kilkadziesiąt nowych wywrotek, wyróżniających się bardzo ciekawym wyglądem.

Wybór padł na model Mercedes-Benz Arocs, w konfiguracji 4145 i z napędem na wszystkie cztery osie. Tylnozsypowe zabudowy dostarczyła podkielecka firma KH-Kipper, a sam przewoźnik zadbał o ciekawe oklejenie, zestaw dodatkowego oświetlenia, przedłużone kabiny dla kierowców i klasyczne, polerowane trąby.

Pierwsze pięć ciężarówek dostarczono w ostatniego dniach sierpnia. Kolejne są już w przygotowaniu i do końca roku nowych Arocsów ma już być łącznie trzydzieści. Przy okazji firma KH-Kipper odnotowała też pewien jubileusz. Jeden z dostarczonych Mercedesów otrzymał tysięczną zabudowę, którą wyprodukowano od początku tego szalonego roku.

A dlaczego budowlane Arocsy nadal jeżdżą z lusterkami i czy przeszły podobną modernizację jak model Actros? O tym opowiadałem ostatnio w następującym artykule: Mercedes-Benz Arocs 4145 po ostatniej modernizacji – co oferuje nowoczesna wywrotka