Do 2019 roku muzeum marki Tatra zostanie poważnie rozbudowane oraz dostanie nowe eksponaty

muzeum_tatry_czechy_40ton_19

Moją relację z muzeum znajdziecie poniżej:

Muzeum samochodów marki Tatra, czyli motoryzacyjna atrakcja zaraz za polską granicą

Podsumowując swoją wizytę w fabrycznym muzeum firmy Tatra, stwierdziłem, że jest to miejsce pełne motoryzacyjnych ciekawostek. Ilość ciężarówek może co prawda okazać się dla wielu osób pewnym zawodem, ale za to ilość limuzyn, prototypów oraz pojazdów specjalistycznych przyprawia o zawrót głowy. A będzie jeszcze lepiej, jako że do 2019 roku muzeum w Koprzywnicy ma zostać poważnie rozbudowane.

Prywatny kolekcjoner postanowił podzielić się z muzeum swoimi bardzo cennymi eksponatami. Ponadto udało się zorganizować unijne środki na rozwój obiektu i dlatego też już wkrótce ruszy rozbudowa. Muzeum w nowym wydaniu będzie gotowe za nieco ponad dwa lata.

A skoro już o osobowych Tatrach wspominam, to warto wspomnieć o najnowszych planach firmy. Przewidują one stworzenie nowoczesnej limuzyny w stylu retro, nawiązującej do ekskluzywnych i nowatorskich pojazdów z okresu świetności marki. Jednocześnie ten małoseryjny pojazd ma być wyposażony we współczesne technologie, podobnie jak ma to dzisiaj miejsce chociażby z Fiatem 500. Choć odbędzie się to na zupełnie innym pułapie cenowym niż w przypadku małego Fiata. Według nieoficjalnych informacji, mówimy tutaj bowiem o aucie za około pół miliona złotych. Wszystko natomiast po to, żeby promować markę Tatra na świecie.

O ciężarowych Tatrach, także tych współczesnych poczytacie TUTAJ.

Poniżej: Tatra 603 oraz 613

muzeum_tatry_czechy_40ton_33muzeum_tatry_czechy_40ton_08