Zimowa przestroga z autostrady A4 – zestaw złożony w scyzoryk i statystyki solarek

Fot. Policja Śląska (FB)

W znacznej części Polski trwa atak zimy. Opady śniegu zauważalne są zwłaszcza na południu oraz wschodzie kraju, a Policja Śląska przestrzega kierowców z użyciem powyższego zdjęcia.

Fotografia została wykonana dzisiaj rano, na autostradzie A4 w okolicach Rudy Śląskiej, gdzie kierowca DAF-a XF z naczepą stracił panowanie na ośnieżonej nawierzchni. Zestaw złożył się wówczas w scyzoryk i przebił bariery rozdzielające jezdnie, blokując jeden pas w kierunku Wrocławia i aż dwa pasy w kierunku Krakowa.

Na szczęście nie wspomina się o jakichkolwiek obrażeniach po stronie kierującego. Obyło się też bez zderzenia z innymi samochodami. Utrudnienia na A4 trwały jednak przez ponad 4 godziny, wraz z trudnymi warunkami pogodowymi przedkładając się na kilkukilometrowe korki.

Trzymając się przykładu z województwa śląskiego, można też podać poranne statystyki dotyczące utrzymania dróg. Tylko minionej nocy solarki miały tam wyjeżdżać na drogi blisko 270 razy, z uwagi na utrzymujące się opady śniegu oraz duże ilości błota pośniegowego. Jak jednak widać na omawianym zdjęciu, nie zawsze były w stanie dojechać na czas…