Zderzenie ciężarówki z Polski oraz 3 aut osobowych – 4 osoby nie żyją, 6 zostało rannych

Cztery osoby zginęły, a sześć zostało rannych w wypadku z polską ciężarówką oraz trzema autami osobowymi. Skala zniszczeń była przy tym tak ogromna, że aż trudno opisać ją słowami.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano, między miejscowościami Neded oraz Dedinou Mládež, na słowackiej trasie nr 573, nieopodal miasta Nové Zámky. Według wstępnych ustaleń policji, cytowanych przez lokalny portal „Teraz.sk”, kierowca polskiego Mercedesa Actrosa zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem osobowym. Następnie ciężarówka wypadła z drogi, przewróciła się i uderzyła przy tym w dwa kolejne pojazdy.

Gdy ratownicy przybyli na miejsce, jeden z samochodów osobowych leżał częściowo pod załadowaną naczepą. Drugie auto znaleziono w przydrożnym rowie, a trzecie stało na jezdni, mając zmiażdżoną prawą stronę dachu. Niestety, okazało się też, że samochody przewoziły większe ilości pasażerów. Stąd aż cztery ofiary śmiertelne oraz sześć osób rannych, w tym pięć wymagających transportu do szpitala.

Kierowca ciężarówki został poszkodowany, ale przeżył wypadek. Dokładniejsze informacje o stanie jego zdrowia oraz tożsamości nie zostały podane. W sprawie nadal prowadzone jest dochodzenie i trwa ustalanie wszystkich okoliczności.

Zdjęcia: słowacka straż pożarna