Zamówienie na 149 sztuk gazowych Iveco S-Way – Włosi szybko wracają do LNG

W ramach odradzającego się popytu na gazowe ciężarówki, pojawiła się informacja o zaskakująco dużym zamówieniu z Włoch. Opiewa ono na aż 149 gazowych ciągników, które będą pracowały w transporcie dalekobieżnym.

Za zamówieniem stoi włoska firma transportowa Autamarocchi, znana także z jazdy na słoweńskich rejestracjach i widywana między innymi na polskich drogach. W przeszłości korzystała ona już z gazowych ciągników, w postaci Iveco Stralis, ale w ostatnim czasie do floty trafiały wyłącznie pojazdy dieslowskie. Trudno się temu zresztą dziwić, skoro gaz był znacznie droższy od oleju napędowego. Gdy jednak teraz ceny gazu spadły do normalnego poziomu, firma natychmiast zdecydowała się na 149 egzemplarzy Iveco S-Way NP 460, w wersji zasilanej LNG.

Cześć z tych pojazdów została już dostarczona, okazując się ciągnikami z najwyższą kabiną, standardową wysokością podwozia i tym samym też zasięgiem około 1600 kilometrów na jednym tankowaniu. Co typowe dla Autamarocchi, z zewnątrz pojazdy wyróżniło zamalowane logo producenta, w miejscu którego pojawiło się ogromne logo przewoźnika.

Zdjęcia opublikowane przez dealera: