Zabytkowy Kamaz 5511 nową wizytówką firmy Wichot Transport – wywrotka w stanie lepszym niż nowy

master_truck_opole_2015_relacja_40tonnet_10

Aktualizacja: Jest to Kamaz 5511, a nie 5320. Najmocniej przepraszam za pomyłkę, model 5320 to wersja z zabudową skrzyniową, a nie samowyładowczą. Dzięki Artur!

Choć zabytkowych ciężarówek nadal jest w Polsce niewiele, można ostatnio zauważyć bardzo pozytywny trend – powoli kolejni przewoźnicy decydują się na inwestowanie w klasyczny pojazd, który będzie świadectwem ich historii. I tak na przykład Sachs Trans wspaniale odnowił Stara 29, Epo-Trans przygotował jeszcze bardziej imponującego Stara 25, zaś dalej w kolejce już czeka firma Wichot Transport. To przedsiębiorstwo transportowe spod Wrocławia wybrało na swoją wizytówkę poczciwego Kamaza. Jest to wczesny egzemplarz modelu 5511, produkowanego w latach 1976 – 1994, oczywiście z typową dla rosyjskich ciężarówek zabudową tylnozsypową. O stanie wizualnym można natomiast powiedzieć wszystko, lecz nie to, że jest on typowy dla Kamazów 5511. Ciężarówka wygląda bowiem jakby właśnie wyjechała z fabryki, a może nawet i lepiej.

Co ciekawe, sama firma Wichot Transport jeszcze nie poinformowała oficjalnie o przygotowaniu zabytkowej ciężarówki, więc nie jest wykluczonym, że wyglądzie samochodu zajdą jeszcze jakieś zmiany. Na Facebooku firmy pojawiły się jedynie fotografie żółtych tablic z napisem „WICHOT” oraz komentarz „Już niedługo Historia zatoczy koło w firmie Wichot Transport!” Niemniej samochód został już wyprowadzony z warsztatu, na co najlepszym dowodem są poniższe zdjęcia. Wykonał je Olo Pelowski, będąc pod niemałym wrażeniem.

zabytkowy_kamaz_wichot_5 zabytkowy_kamaz_wichot_6 zabytkowy_kamaz_wichot_4 zabytkowy_kamaz_wichot_1 zabytkowy_kamaz_wichot_2 zabytkowy_kamaz_wichot_3