OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 8 Kwiecień, 2019

Zabudowa z żurawiem do montażu w zaledwie 4 godziny – gotowe komponenty od firmy Hiab

Powyżej: film prezentujący proces montażu

Skrócenie procesu zabudowy do zaledwie czterech godzin to rzecz, którą wręcz trudno sobie wyobrazić. Tym bardziej, gdy mowa jest o montażu żurawia załadunkowego oraz dedykowanej do niego platformy. Firma Hiab stworzyła jednak system, który ma coś takiego umożliwiać.

Rozwiązanie to nosi nazwę Hiab BodyWorks i skraca proces zabudowy o aż 75 procent. Wszystko dzięki bazowaniu na uprzednio przygotowanych elementach, wymagających wszystkim najzwyklejszego skręcenia. Elementy te mogą być dostarczane do dealerów w formie kompletny zestawów, dopasowanych do ustandaryzowanych rozstawów osi.

W ramach BodyWorks można więc otrzymać w pełni praktyczną zabudowę, obejmującą zarówno platformę i żuraw, jak i tylny zderzak, boczne osłony, czy też wszelkie wymagane wzmocnienia i uchwyty. Do wyboru są przy tym żurawie z lekkiej serii Hiab T-Body, a montaż całości na samochodzie ma zamykać się właśnie w cztery godziny.

Jedynym ograniczeniem jest przy tym konieczność uprzedniego wyposażenia ciężarówki w ramę pomocniczą. Również i ta rama musi być dziełem firmy Hiab, pochodząc z serii FrameWorks. Tylko taka konstrukcja będzie bowiem w pełni przygotowana do szybkiego montażu zabudowy.

Wszystkie opisywane zabudowy będą produkowane w jednym zakładzie firmy Hiab, ulokowanym w holenderskim Meppel. Następnie będzie się je rozsyłało do dealerów, by u nich przeprowadzać ostateczny montaż.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: