Zabudowa oraz winda podpięta pod fabryczny centralny zamek – dostawcza nowość z Belgii

Belgijski producent zabudów, znany pod nazwą Cargo Lifting, wyszedł z bardzo ciekawą nowością. Jest nią centralny zamek, który obejmuje swoim działaniem nie tylko kabinę, ale też na zabudowę pojazdu.

System ten ma być dedykowany przede wszystkim do aut dostawczych, które wyposażone są w windy, dodatkowe drzwi w zabudowach lub schowki na specjalne wyposażenie. Centralny zamek od Cargo Lifting ma działać także na te trzy elementy, ułatwiając kierowcom ich codzienną pracę.

Po zamknięciu pojazdu, centralny zamek odetnie zasilanie od sterowania windą, a także zarygluje wszelkie drzwi w zabudowie. Kierowca nie będzie więc musiał używać żadnego klucza. Gdy natomiast dokonamy pełnego otwarcia pojazdu, sterowanie windą zostanie przewrócone, a drzwi w zabudowie automatycznie się odryglują.

Wszystko to ma zostać podłączone pod fabryczny centralny zamek z kabiny. By więc obsłużyć opisywany system, nie będzie trzeba szukać żadnego dodatkowego pilota. Praktyczny efekt ma być natomiast taki, że po drogach będzie jeździło mniej samochodów z otwartymi zabudowami, minimalizując ryzyko kradzieży.