Chwalenie się rezerwacjami na Nikolę Tre już się rozpoczęło – dokonanie tego naprawdę nie jest trudne

W nawiązaniu do tekstu:

Nikola Tre, czyli 1000-konny ciągnik na europejski rynek – oficjalna premiera już za pół roku

Przewoźnicy wykorzystują dzisiaj każdą okazję, by pochwalić się zamówieniem ekologicznej ciężarówki. Nie trzeba było więc długo czekać, na pierwsze doniesienia tego typu z udziałem Nikoli Tre.

Swoją rezerwacją pochwaliła się niewielka, holenderska firma DDS Trucking. Przedsiębiorstwo to zarezerwowało pięć egzemplarzy Nikoli Tre, napędzanej silnikami elektrycznymi i czerpiącej prąd z ogniw wodorowych.

Gdy pojazdy te zostaną już wyprodukowane, mają dołączyć do floty, która składa się obecnie z MAN-ów TGS oraz Mercedesów Actrosów. Są to ciągniki w typowo dystrybucyjnych wersjach, pracujące przede wszystkim w transporcie lokalnym. Można się więc domyślać, że Nikole Tre wykonywałyby podobne zadania.

Sam przewoźnik wyjaśnia na Facebooku, że do 2023 roku jego flota w 75 proc. ma składać się z ciężarówek bezemisyjnych. Stąd też zainteresowanie amerykańską Nikolą. Firma przyznaje też, że data ewentualnego dostarczenia pojazdów nadal nie jest znana. Gdy jednak odebranie ich będzie już możliwe, DDS Trucking chce mieć zarezerwowane miejsce w pierwszej grupie odbiorców.

Potwierdzenie rezerwacji opublikowane przez przewoźnika:

Co trzeba zrobić, by zarezerwować sobie taką hipernowoczesną Nikolę? Polega to przede wszystkim na wypełnieniu internetowego formularza. Rezerwacja nie wiąże się z żadnymi opłatami, a jedna firma może zażyczyć sobie do dziesięciu egzemplarzy. Ewentualną większą rezerwację trzeba ustalić bezpośrednio z producentem.

Ostateczne dostarczenie pojazdu ma natomiast przybrać formę wynajmu długoterminowego na okres 84 miesięcy. Rata ma obejmować zarówno sam samochód, jak i wodorowe paliwo, a jej wysokość będzie stała. Nawet jeśli ceny wodoru pójdą w górę, a nasze przebiegi znacząco wzrosną, za każdy miesiąc będziemy płacili dokładnie tyle samo.

Wszelkie możliwości skonfigurowania pojazdu będą dostępne dopiero w momencie, gdy samochód zostanie przygotowany do produkcji. Wówczas też będzie można zapoznać się z cennikiem i potwierdzić złożenie zamówienia. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce w 2023 roku.

Formularz do rezerwacji znajduje się tutaj, a regulamin rezerwacji (w języku angielskim) można znaleźć tutaj. Z osiągami Nikoli Tre zapoznacie się natomiast tutaj.