Wysokie Renault Gamy T z 13-litrowymi silnikami dla HR Polska – to początek drugiej marki we flocie

Naprawdę cieszyć może zmiana, która dokonała się w polskich zamówieniach na ciężarówki Renault Trucks. Po latach stawania na samochody z niskimi kabinami oraz 11-litrowym silnikiem, przewoźnicy coraz częściej wybierają większy model z większym motorem.

Ciągniki siodłowe z kabinami typu High Sleeper oraz 13-litrowym napędem mają już dzisiaj stanowić ponad połowę polskich zamówień. Przykładem firmy, która odebrała takie pojazdy w ostatnich dniach, jest HR Polska z Bydgoszczy. Swoją drogą, to już drugi komunikat o pojazdach dla bydgoskich przewoźników, który pojawił się w tym tygodniu.

HR Polska postawiło na dziesięć ciągników Renault Trucks T480 High Sleeper. Samochody te mają wysoko zawieszoną kabinę z płaską podłogą, a pod nią pracuje drugi najmocniejszy wariant z gamy. Wyraźnie wyróżnia się to na tle dotychczasowych pojazdów z tej firmy, którymi były niezbyt duże Scanie serii R Highline poprzedniej generacji.

Faktem jest, że dotychczas HR Polska zamawiało tylko Scanie, mając je w łącznie 25 egzemplarzach. Pod koniec 2017 roku firma podjęła jednak decyzję, że czas na zamówienie u kolejnego dostawcy. Uznano, że dzięki tej zmianie zyska się dostęp do bardziej atrakcyjnych ofert. Po dłuższych rozmowach na drugą markę wybrano więc właśnie Renault Trucks.